Venezuelská opozice podporovaná USA ukořistila peníze z „humanitární pomoci“

Miliony dolarů určené na „svobodu a demokracii“ ve Venezuele skončily v Kolumbii, kam byly odvezeny pobočníky Američany podporovaného opozičního vůdce Juan Guaida. Byli však odhaleni kolumbijskými špiony.

Guaido se v lednu prohlásil za „prozatímního prezidenta“ Venezuely a byl uznán Spojenými státy a dalšími jejich latinskoamerickými spojenci, ale opakovaně nedokázal převzít moc z rukou právoplatného prezidenta Nicolase Madura v Caracasu.

 

 

 

 

Nyní se zdá, že je od tohoto cíle dál, více než kdy jindy, protože několik jeho pobočníků bylo označeno kolumbijskou tajnou službou, jak unikly ze země a je odhalena jejich zpronevěra finančních prostředků z USA určených k financování venezuelských armádních přeběhlíků. Peníze byly získány koncertem Live Aid (životní pomoc), který v únoru zorganizoval miliardář a filantrop Richard Branson, a to nápadně ve stejnou dobu, kdy následovníci Guaida si vynucovali otevření hranic s Kolumbií pro americkou „humanitární pomoc“.

Uniklé dokumenty publikované společností PanAm Post nyní odhalují, proč se to nikdy nestalo. Regionální koordinátor Guaidovi politické strany, Kevin Rojas, a náčelník štábu „prozatímního prezidenta“ Rossana Barrera, byli obviněni z pronevěry a utrácení statisíců dolarů v hotovosti za luxusní hotely, drahé oblečení, chlast, auto a další luxusní předměty.

přeložila tereza | zdroj: rt.com

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

3 komentáře

  1. veronika napsal:

    nedostal právě tento borec, juan, 15 let za vlastizradu??

  2. veronika napsal:

    nedostal právě tento borec ve venezuele 15 let za vlastizradu???

  3. Miroslav napsal:

    Jó převrat něco stojí :-))) Obzvlášť, když „příjemce“ nikdy tolik prachů neviděl, že ? :-)))

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..