Veřejnoprávní média vyrábějí FAKE NEWS, je to na objednávku?

Během týdne veřejnoprávní média zabodovala ve „výrobě“ tzv. fake news, ať už jde o ČT nebo Český rozhlas a v neposlední řadě i ČTK.

Nejdříve proběhla informace o výměně vězňů mezi Ukrajinou a Ruskem, ta se ale do dnešního dne neuskutečnila.

 

Následovala další neověřená zpráva podle Deníku N, který napsal, že státní zástupce Jaroslav Šaroch „zastavil stíhání premiéra Andreje Babiše,”.
„Deník N je soukromé médium a stejně jako Seznam TV v případu s Andrejem Babišem mladším může mít pro své jednání komerční důvody. To ale neplatí a nesmí platit u veřejnoprávních médií. Česká televize i Český rozhlas nadále odkazovaly na „sólokapra” Deníku N dávno poté, co bylo jasné, že není pravdivý. Za velkou část zmatků z tohoto týdne nesou odpovědnost veřejnoprávní média,“ napsal na svém blogu publicista Erik Best.
A taková třešnička na dortu, tak to byla reportáž veřejnoprávní ČT uvedená v Událostech, která byla o kauzách Andreje Babiše, ale redaktor už byl trochu v budoucnosti a použil několikrát výraz „bývalý premiér“.
Bohužel reportáž už nejde shlédnout, neboť je na webu ČT zablokovaná.

 

A přitom právě Česká televize nás chce od podzimu vychovávat. Česká televize chystá pořad, ve kterém se budou odkrývat falešné zprávy. Podle producentky je cílem nového pořadu pobavit diváky a upozornit na fenomén fake news. Cílí hlavně na lidi po padesátce. Ti jsou podle průzkumů náchylnější šířit dezinformační maily.

 

„že někdy věci nejsou takové, jak se na první dobrou zdají, že je dobré si věci ověřit i z více zdrojů a že není třeba přeposílat každou řetězovou zprávu,“ vysvětluje Deníku N kreativní producentka pořadu Lucie Kapounová, ale informaci zveřejnil Deník N, takže kdo ví…
Zdroj: 1

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

5 komentářů

 1. slávek napsal:

  ti co informace hledají na alternativě se většinou na cetecko stejně nekoukají a pokud, tak tento pořad jim bude leda pro smích. babky a dědkové kterým to bude určeno buď internet nemají nebo naopak podle hesla zakázaného chleba největší krajíc zvýší svoje úsilí. vůbec se soudruzi z mimulosti nepoučili.

 2. Adam napsal:

  Vyraz „Byvaly premier“,je nadherna ukazka jak hezky manipulovat s mysli cloveka
  Mozna by se to dalo prirovnat k podprahove reklame.
  Myslim,ze by zaloba neuskodila. (Tedy od premiera na TV). Ktery napr. Doktor by byl spokojeny,kdyby nekdo verejne do TV rekl : byvaly doktor.a nebyla by to v danou chvili pravda…

 3. Miroslav napsal:

  Padesátníci ještě pamatují soudružské vymývání mozků, tak z nich uděláme pitomce ! No, a co neustále říkám je, že tady od plyšáku vyrostli už dvě generace, které se derou do popředí, což je u mládí normální. Ovšem tito mladí jsou tak zpracovaní, že tupě věří tomu, co jim do kebulí hustí západ, a to je pro nás cesta do pekel, protože si neuvědomují, že cíl západu je o tom, ovládnout země bývalého východního bloku zevnitř, tj. poštvat mladé proti starým, a to je špatně, moc špatně. Já si taky myslel, že tomu mí rodiče nerozumí, ale dnes, s odstupem času jim dávám za pravdu, bohužel už se jim za to nemohu omluvit, odešli. :-(((

  • jaja napsal:

   Mladí sú žiaľ vychovávaní k nekritickému sebavedomiu, ktoré ale vo väčšine je mnohokrát až rádove silnejšie ako ich vedomosti :((( A to nehovorím o logike, pre mnohých slovo zo slovníka cudzích slov.

 4. Maroš napsal:

  Fake „logika“ veci – to sú presne tie lživé vsuvky za to platených presstitútov!
  „Rusko je jedinou zemí na světě, která oficiálně oznámila, že má hyperzvukové zbraně. V únoru Putin oznámil spuštění sériové výroby strategického raketového systému s řízenou vojenskou jednotkou „Avangard“ a úspěšné testy hypersonické protilodní rakety „Zirkon“.

  Pentagon dříve uvedl, že vlastní konstrukce hyperzvukové zbraně bude trvat několik let. Ovšem v Bílém domě obvinili Rusko, že vytvořilo tyto zbraně na základě technologií ukradených Spojeným státům.“

  REPLAY: „Pentagon dříve uvedl, že vlastní konstrukce hyperzvukové zbraně bude trvat několik let. Ovšem v Bílém domě obvinili Rusko, že vytvořilo tyto zbraně na základě technologií ukradených Spojeným státům.“ – čiže to ich vlastné im /USA/ bude trvať vyrobiť niekoľko rokov. Ale základ je vedieť, že Rusi sú zlodeji – aj keby im niečo predal Američan. Fake News!
  http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/putin-nabidl-spojenym-statum-prodej-hyperzvukovych-zbrani/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..