Video: Potápěč na Bali natočil neuvěřitelné znečištění moře plastem

To, co často známe jen jako abstraktní problém, může nabrat děsivě konkrétních obrysů: jde o ohromné množství plastu v moři. Každý, kdo se na následující video jednou podívá, může si učinit představu, jak jsou moře doopravdy znečištěná.

Britský potápěč Rich Horner video natočil během ponoru 3. března 2018 u malého ostrůvku, který se nachází poblíž známého a vyhlášeného turistického ostrova Bali. Nepovedlo se mu natočit ryby nebo jiný podmořský život, ale zdánlivě nekonečné množství plastového odpadu.

„Proudy v oceánech nám přinesly krásný dárek z koberce medúz, planktonu, listů, větví, palmových listů a trochu plastu. Pár plastových tašek, plastových lahví, kelímků, fólie, kbelíky, pytlíky, brčka, zase plastové tašky. Prostě plast, plast a jenom plast!“

Tak popsal své video Richard Horner na Facebooku. Během dvou a půl minut ukázal, jak doslova plave v plastu. Mezi plastovým odpadem jsou jen občas vidět ryby, medúzy a osamělí rejnoci, ale veselá podívaná to tedy není.

To, že se na místě najednou objevilo tolik plastu, je neobvyklé. Rich Horner si myslí, že za to mohou oceánské proudy. Odkud plast pochází, se dá určit jen stěží, ale mnoho nápisů na plastech bylo v indonéštině. Nicméně kvůli silnému oceánskému proudu u Indonésie plasty v moři plují stovky nebo tisíce kilometrů.

Zdroj: 1

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

4
Komentujte

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
jirik Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
jirik
Host
jirik

Tak to už dává smysl, proč racek se šel najíst jinam
Nečekaný host se zastavil u kocoura ve chvíli, když odpočíval po obědě. Racek dlouho neotálel a zcela bez pozvání se vrhl na pozůstatky jídla. Kocour však neprojevil žádný zájem o situaci a nechal pak racka ukradnout celou misku. Nedůvěřivý pták snědl jídlo až venku.
https://youtu.be/FCaflrj7GE4
Kocour však neprojevil žádný zájem o situaci a nechal pak racka ukradnout celou misku. Nedůvěřivý pták snědl jídlo až venku.

jirik
Host
jirik

Trošku humoru –
nemáte fb a jiné sociální sítě nevadí – (dotyčný v odkazu nemá ani počítač……)

https://vk.com/socha?z=photo448585010_456240990%2Fwall325721098_8511

jirik
Host
jirik

Španělští lovci stále ještě legálně používají k lovu chrty.
Dokážou běžet rychlostí až devadesát kilometrů za hodinu a díky věrnosti svým pánům se poctivě vrátí s kořistí. Pro španělské lovce jsou tak chrti nepostradatelným pomocníkem. Místo odměny se jim ale na konci lovecké sezony dostane krutého mučení. Majitelé jim lámou nohy, vláčí je za autem a věší na stromy. To aby odhozená zvířata po jejich ponechání vlastnímu osudu psí láska nedovedla zpět do – byť krutého – domova.
https://zpravy.tiscali.cz/verne-slouzi-lovcum-umiraji-s-prelamanyma-nohama-310339

jirik
Host
jirik

Pokud se Jižní oceán, který obklopuje, Antarktidu bude i nadále oteplovat, tak za 300 let rybí populace může klesnout o 20 %, varuje portál Futurism.
https://sptnkne.ws/gWwh
Jižní oceán silně ovlivňuje globální klima a oceány. Podle nové studie se předpokládá, že pokud se bude tento oceán nadále oteplovat kvůli změnám klimatu a bude nasávat oxid uhličitý stejným tempem jako doposud, nastane domino efekt pro celý mořský ekosystém a do roku 2300 produkce světového rybolovu klesne o 20 %.
K tomuto závěru přišli vědci z Kalifornské univerzity v Irvine pomocí počítačových simulací, které studovaly dopady klimatických změn na světový oceán v budoucích 300 letech.