Video: Skener, který detekuje lidské pocity aneb seznamte se s EQ radiem

Vývojář technologické univerzity MIT určí pocity s přesností na 87 procent. Vědci z americké univerzity Massachussetts Institute of Technology (MIT) vyvinuli systém, který je schopen na dálku zachytit emoční stav člověka. Jedná se o celkem pozoruhodnou věc, protože skener, kterému se říká EQ-Radio, nepotřebuje žádné senzory nebo kontakt s kůží. Pocity lidí totiž vyhodnocuje prostřednictvím rádiového signálu WLAN.

S trochou nadsázky se dá přístroj označit za nepřítele každého hráče pokeru, protože funguje s velkou přesností. Podle vědců má přesnost 87 procent a v téměř devíti případech z deseti správně vyhodnotí emoční stav zkoumaných osob. Jak píše Bigthink, přístroj správně vyhodnotí i ty osoby, které se pokusu zúčastnily úplně poprvé.

EQ-Radio využívá odrazy rádiového signálu. Zaznamenává, za jak dlouho se signál od cílové osoby odrazí. Z výsledných odchylek se vypočítají požadované informace. Odchylky umožňují analyzovat dýchání, stejně tak i srdeční tep. Počítačový algoritmus nakonec odvodí emoční stav člověka. Jak ukazuje video, rozdíly vznikají při rozkoši, zármutku, hněvu a radosti.

Vědcům tento systém dává širokou škálu možností, což by mohlo být z jistého úhlu pohledu zajímavé, avšak též velmi nebezpečné.

Rádio EQ by například mohly používat bezpečnostní složky jako součást dotazování podezřelých osob a svědků. Pokud skener emocí zvládne vývoj k praktickému vyžití, vznikne pravděpodobně mnoho diskusí o ochraně soukromí a osobních údajů. Zvlášť když víme, jak dokážou úřady slídit již nyní. Tvůrci systému pracovali se signály Wi-Fi již dříve a úspěšně je používají k detekci lidí a pohybu za stěnami jako součást projektu RF-Capture.

Zdroj: 1

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

5
Komentujte

avatar
5 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
Marošcitujijintrovertjirik.lak Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
.lak
Host
.lak

Budete nadrátovaný ani vás nebudou učit dekády formanti.

jirik
Host
jirik

V San Franciscu se o „bezpečí“ stará robot, který z veřejných prostranství vyhání bezdomovce. Ti jej polili omáčkou na grilování
https://www.casopis-sifra.cz/v-san-franciscu-se-o-bezpeci-stara-robot-ktery-z-verejnych-prostranstvi-vyhani-bezdomovce-ti-jej-polili-omackou-na-grilovani/
Stroje sice nemají zbraně, ale dochází k incidentům. Například v roce 2016 jeden z bezpečnostních robotů během hlídky u obchodního domu v Palo Alto v Kalifornii přejel nohu batolete. Dítě mělo štěstí a vyvázlo jen s pohmožděninou.

jintrovert
Host
jintrovert

A safra..,tak nás začnou monitorovat a manipulovat i přes elektromagnatická pole 🙁 a vzhledem k tomu,že náš „sektor stvoření“ nebo jak bych to řekl,tvoří právě elektromag.vlnění,tak je to opravdu průser…E-MOCe=Energetická MOC,nebo energetický pohyb/angl.motion…e.motion Tady to téma mi připomnělo kolikrát jsem si už ve chvílích velkého rozrušení,či vzteku doslova „odstřelil“ počítač nebo telefon,že jsem jej musel znovu zapínat ☺☻

cituji
Host
cituji

…V dalších legislativních doporučeních chce Šabatová vztáhnout možnost uplatnění osvobození od daně z nabytí nemovitých věcí také na byty v rodinných domech a zrušit povinnost občanů předkládat v úředním styku matriční doklady vydané zvláštní matrikou. Do zvláštní matriky, kterou vede radnice Brno-střed, se zapisuje například narození, uzavření manželství a úmrtí českých občanů v cizině.
http://www.ceska-justice.cz/2018/04/sabatova-sterilizace-nema-byt-podminkou-uredni-zmenu-pohlavi/

Maroš
Host
Maroš

Treba stále myslieť na klobásy!
Řízení lidského mozku – Sergej Saveljev – Vzdělávací TV titulky CZ
https://www.youtube.com/watch?v=Oy5YQ-L2pSc