VIDEO: Zajatý bojovník ISIS potvrzuje spolupráci mezi USA a ISIS

Zajatý bojovník ISIS potvrdil, že USA spolupracují s teroristickým režimem, aby se zbavily syrského prezidenta Bašára al-Asada.


Nedávno jsme informovali o videu s bojovníkem ISIS Mohammedem Moussou al-Shawwakhem, který odhalil, že armáda USA a syrská demokratická armáda (SDF) mají dohodu o ochraně ISIS před SAA výměnou za vstup do plynových a ropných polí v regionu.

O den později portál Arab Today zveřejnil další video, kde terorista ISIS potvrzuje spolupráci mezi Kurdskými silami podporovanými USA a ISIS.

Mohammed Hussein al-Hamad uvedl, že na podobné dohody Kurdové přistoupili během „osvobozování“ ropných polí v al-Izba a Jafra. Dále al-Hamad potvrdil, že jednotky SDF často dodávaly teroristům ISIS americké zbraně.

Tato tvrzení vysvětlují tak aktivní postup útvarů podporovaných Spojenými státy podél levého břehu Eufratu směrem k Deir Ezzoru. Navíc je nyní jasné, proč všechny pozice obsazené Kurdy obvykle zůstávají po jejich „tvrdých bojích“ s ISIS nedotčeny.


Je třeba zmínit, že před třemi dny nezávislá média informovala o důkazu spolupráce mezi USA a teroristy ISIS. Videozáznamy ukázaly, že severně od města Dajr az-Zaur, kde jsou nasazeni bojovníci ISIS, se nacházejí hummery zvláštních jednotek Spojených států. I přes to, že se americké základny nacházejí v oblastech ISIS, není u nich žádná hlídka. Předpokládá se tedy, že tímto způsobem Armáda USA podporuje nezastavitelný pokrok sil SDF přes pozice ISIS.

Podle mnoha odborníků Washington a síly, které podporuje, úmyslně spolupracují s teroristy Islámského státu, aby zabránily SAA ve vybudování plné kontroly nad ropnými poli v Dajr az-Zauru.

Navzdory všem snahám Spojených států podkopávat vládní síly, SAA i nadále pokračuje v osvobozování a obraně území okupovaných teroristy a vyvíjí maximální úsilí, aby situaci v zemi stabilizovala.


 

Překlad: raja, Zdroj: 1

 

Mohlo by se vám líbit...

Komentujte

2 Komentáře zapnuto "VIDEO: Zajatý bojovník ISIS potvrzuje spolupráci mezi USA a ISIS"

avatar
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Sys
Host

Anketa Novinky

Koho byste volili, kdyby se teď konaly sněmovní volby?
ANO
24%
ČSSD
3.4%
KSČM
5.7%
ODS
12.4%
TOP 09
7.2%
SPD
25.7%
Piráty
11%
KDU-ČSL
3.4%
STAN
1.3%
SZ
0.8%
Svobodné
2.4%
Realisty
1.6%
Někoho jiného
0.4%
Nepůjdu k volbám
0.5%

Celkem hlasovalo 7851 čtenářů.

.lak
Host

SPD 25,7 % je trnem v oku určitě všem bolševikům různých stran jedné obludné anabáze do rozvojové země za mrzké mzdy od 89, vyjma komančů.

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílet

Líbil se vám tento článek? Sdílejte jej se svými přáteli!