Vladimir Vladimirovič Putin dělá světovou diplomacii. Co dělá naše diplomacie? Nic

Rusko má velmi dobré ekonomické a politické vztahy s ostatními zeměmi BRICS a zcela jistě i se zeměmi střední Asie.

 

 

Podařilo se mu vybudovat kvalitní vztahy s Tureckem, Íránem i Egyptem. Putin zachránil Sýrii a jak Bašár Asad, tak libyjský Chalífa Haftar k němu vzhlíží s nadějí stejně jako irácký Hajdar Abádí.

Trump se chystá na podzim do Moskvy pokračovat v „Helsinském procesu“, italský premiér Conte je v Kremlu ohlášen na 24. října. S Angelou se Vova viděl včera a se Sebastianem Kurzem předvčírem na svatbě jeho ministryně zahraničních věcí. Macron se s ním od konce května sešel už dvakrát, Orbán od dubna taktéž.

Moje otázka je prostá: „Na co ještě čeká česká diplomacie? Chceme být opravdu zase za ty největší pitomce?“

 

Zdroj: 1

 

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

3 komentáře

 1. jirik napsal:

  Za to už víme co dělá „ussacká diplomacie“ a NATO
  Americká vláda se chystá postupně zpřísnit režim jednostranných sankcí vůči Moskvě, pokud nezmění svou zahraniční politiku. Uvedl to asistent státního tajemníka pro evropské a euroasijské záležitosti Wess Mitchell, je uvedeno na internetových stránkách ministerstva zahraničí.

  „Naše politika vůči Rusku spočívá v tom, že americká diplomacie musí být založena na naprosto účinné a bezprecedentní vojenské síle, plně koordinované s našimi spojenci a našimi nástroji vlivu,“ řekl diplomat.

  Dodal, že navzdory použití bezprecedentních represivních opatření Washington jasně ukazuje Moskvě, že dveře k dialogu zůstávají otevřené.

  Poradce prezidenta USA pro národní bezpečnost John Bolton dříve prohlásil, že Rusko uvízlo v Sýrii a hledá někoho, kdo by mohl financovat její poválečné obnovení, a podotkl, že to dává Washingtonu nástroj k jednání s Moskvou. Oznámila to agentura Reuters.
  https://cz.sputniknews.com/svet/201808227938712-rusko-usa-politika-tlak/

 2. jirik napsal:

  Neznámý pachatel zahájil palbu po policistech diplomatických misí v centru Moskvy. O události informovalo Ministerstvo zahraničí RF.

  „Na ulici Sivtsev Vrazhek u domu č. 43 zahájil neznámý pachatel střelbu z neidentifikované zbraně na dva policisty z pluku na ochranu diplomatického zastoupení. Jeden z policistů byl zraněn,“ vysvětlil úřad.
  https://cz.sputniknews.com/svet/201808237945637-rusko-moskva-strelba/

 3. Vítězslav Crha napsal:

  V ČR je takový zvyk,že v kterékoliv době se do politiky hrnou právě ti,co jí nejméně rozumí a tím vážně poškozují zájmy ČR v zahraničí. Ona tupá slepost proamerických idiotů opravdu ekonomice mnoho příjemných chvil nepřipraví. Těm našim debilům naprosto nedochází, že světovým vůdcem stability a světového byznysu budou právě Ruskem připravované obchodní stezky se státy, které se tohoto aktiva zúčastní. Ostatní budou pouze čumět a prohrabovat se ve své chudobě.Tedy lidově řečeno stát s prstem v prdeli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.