Výbušná situace v Paříži: Aktivisté přestali pomáhat migrantům kvůli rostoucímu násilí

Aktivisté ze skupiny Solidarité Migrants Wilson dvacet měsíců rozdávali potraviny pro migranty poblíž stanice metra Porte de la Chapelle na severu města. 1. srpna se však skupina rozhodla ukončit svou činnost. Příčinou je růst násilí a ohrožení aktivistů.

 

 

„Od začátku naším posláním bylo poskytování horkých nápojů a chleba. Dělali jsme to každý den po dobu 20 měsíců. Během posledního měsíce (července — pozn. red.) jsme se začali zamýšlet nad naší misí a nechceme, aby naši dobrovolníci byli vystaveni riziku,“ řekl televizi RT Philippe Caro ze skupiny Solidarité Migrants Wilson.

Lidé žijí v otřesných podmínkách. Někteří dokonce ani nemají stany, a spí proto na zemi. „Někdy je brzy ráno vzbudí policisté, strkají do nich a používají slzný plyn, aby je dostali pryč,“ uvedl Caro.

Nejhorší ale je, když k výdeji jídla přijdou drogově závislí a začínají dělat problémy. „Vede to k dalšímu růstu napětí. Jsou agresivní i vůči dobrovolníkům. Takže tu máme výbušnou situaci,“ dodává Caro.

Podle aktivistů za vše může nečinnost francouzské vlády a pařížské radnice. „Stát je zodpovědný za lidi na ulici a za přijímání migrantů, zatímco pařížské úřady omezují přístup k vodě během letních měsíců. To je nezodpovědné,“ stěžuje si Caro.Skupina odeslala dopis pařížské radnici, ve které vysvětluje, že kvůli růstu napětí mezi migranty a policií a rozsáhlé přítomnosti drogově závislých dobrovolníci nebudou moci pokračovat ve své činnosti.

V září se aktivisté hodlají sejít a rozhodnout o tom, jak budou postupovat dále.

Podle portálu asylumineurope.org v roce 2017 počet žadatelů o azyl ve Francii dosáhl 100 000 osob. V červnu Francie prohlásila, že na svém území nehodlá otevírat centra pro uprchlíky, jak bylo dohodnuto na summitu lídrů EU. Podle výsledků summitu má být vytvoření těchto center dobrovolné.

 

Zdroj: 1

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

2 komentáře

 1. jirik napsal:

  A teď v Afganistánu

  Tři čeští vojáci zemřeli při sebevražedném útoku teroristů v Afghánistánu, k atentátu se přihlásil Tálibán

  Tři čeští vojáci zahynuli v neděli při útoku sebevražedného atentátníka v Afghánistánu, oznámil Generální štáb Armády ČR. Češi ve 3:50 SELČ hlídkovali v okolí základny Bagrám v provincii Parván.

  „Následkem výbuchu utrpěli tři čeští vojáci, rotný M.M. (1982), desátník K. B. (1990) a desátník P.Š. (1993), smrtelná zranění,“ uvedla armáda v tiskové zprávě. K sebervražednému atentátu se přihlásilo islamistické hnutí Tálibán.
  https://zahranicni.ihned.cz/c1-66209920-tri-cesti-vojaci-zemreli-pri-sebevrazednem-utoku-teroristu-v-afghanistanu-oznamil-generalni-stab

 2. JardaRetarda napsal:

  Prepáčte za vulgárnosť.
  Už im to v tých retardovaných tekviciach došlo? O čom tu, my rozumní, na rôznych diskusných fórach neustále píšeme a sme za to označovaní za kdekoho?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.