PO VÝROKU „AŤ SKLAPNE RUSKO“ Z ÚST BRITSKÉHO MINISTRA OBRANY PŘIŠLA TVRDÁ REAKCE OD LAVROVA A KONAŠENKA

Ruský ministr zahraničí Ruska Sergej Lavrov uznal za možné, že ministrovi obrany Velké Británie Gavinu Williamsonovi, který dříve vystoupil s tvrdým prohlášením ve směru Moskvy, chybí vzdělání.

„Sympatický mladý muž se asi chce zapsat do dějin okázalými výroky. Možná mu chybí vzdělání,“ zmínil diplomat.

Ve čtvrtek Wiliamson řekl, že čeká reakci na vyslání diplomatů. Zpochybnil zároveň právo Moskvy na „zrcadlová“ opatření.

Podle jeho slov je otrávení bývalého plukovníka GRU Sergeje Skripale „tvrdý a popuzující skutek“ a „Rusko by mělo odejít a sklapnout“. Také dodal, že Moskva a Londýn se stále hlouběji ponořují do stavu „chladné války“.

Kecy jako na tržnici

Podle slov ruského velvyslance ve Velké Británii Alexandra Jakovenka, když si představitelé Londýna dovolují podobné výroky a přecházejí na kecy jako na tržnici, ukazují vlastní hulvátství.

„Nikdy jsme se s nimi nebyli na stejné úrovni prostě proto, že máme odlišnou politickou kulturu a ve výrocích ruských politiků nikdy neuslyšíte podobné kecy jako na tržnici, které slyšíme od jejích oficiálních osob,“ řekl ve vysílání televizního kanálu Rossija 24.

Na ruském ministerstvu obrany výroky Williamsona porovnali s rétorikou levné šlapky. Podle slov oficiálního představitele ministerstva, generálmajora Igora Konašenkova, podobné výpady „výborně charakterizují krajní míru jeho (pon. Gavina Williamsona) intelektuální impotence“.

Zdroj: 1

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

3
Komentujte

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
jirikFanny Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
jirik
Host
jirik

https://sptnkne.ws/gZh4
Ministerstvo zahraničí Ruské federace označilo za persony non grata 23 diplomatických pracovníků velvyslanectví Velké Británie, kteří musí do týdne opustit zemi.
„Označuje se za persony non grata a v týdenním termínu se vyhošťuje 23 diplomatických pracovníků velvyslanectví Velké Británie v Moskvě,“ uvádí se ve zprávě.
Zpráva také uvádí, že vzhledem k rozdílu v počtu konzulárních institucí obou zemí Rusko bere zpět souhlas s otevřením a fungováním generálního konzulátu Velké Británie v Petrohradu.

Odpovídající opatření budou provedeny v souladu s mezinárodně-právní praxí.

Fanny
Host
Fanny

Dobře to udělali v RF, nemůžou si nechat všechno líbit do nekonečna už bylo třeba říci dost,bravo.

jirik
Host
jirik

Rodina Bergfeldových z Německa se obrátila na konzulát RF v Lotyšsku se žádostí o poskytnutí azylu v Rusku. Sputnik o tom informovala tisková služba velvyslanectví. „Na konzulární oddělení ruské ambasády v Lotyšsku se skutečně obrátili němečtí občané, rodina Bergfeldových, s otázkou o možnosti poskytnutí jim azylu na území Ruské federace. Byli obeznámeni s články ruského zákoníku souvisejícími s danou procedurou,“ sdělila tisková služba. List Daily Storm dříve uveřejnil příspěvek o tom, že bývalý důstojník Bundeswehru Marcus Bergfeld a jeho manželka Sonia požádali o politický azyl v Rusku pro sebe a své děti. Podle slov Marcuse byli ve vlasti vystaveni štvanici,… Číst vice »