Jak vystoupit z EU? V podstatě to je snadné!

…..je to tak snadné, jak se dozvíte, ale skoro nikdo to neví. Pouvažujte ale raději sami….

06:54

Tuto možnost (která samozřejmě vždy existovala, jen nebyla výslovně upravena, postupovalo se podle obecných zásad mezinárodního práva; Grónsko, závislé území Dánska, opustilo EHS v 80. letech) Lisabonská smlouva výslovně zavádí, a to článkem 50 SEU:

 

 

1. Každý členský stát se v souladu se svými ústavními předpisy může rozhodnout z Unie vystoupit.

2. Členský stát, který se rozhodne vystoupit, oznámí svůj záměr Evropské radě. S ohledem na pokyny Evropské rady Unie sjedná a uzavře s tímto státem dohodu o podmínkách jeho vystoupení, s přihlédnutím k rámci jeho budoucích vztahů s Unií. Tato dohoda se sjednává v souladu s čl. 218

odst. 3 Smlouvy o fungování Evropské unie. Jménem Unie ji uzavře Rada, která rozhoduje kvalifikovanou většinou po obdržení souhlasu Evropského parlamentu.

3. Smlouvy přestávají být pro dotyčný stát použitelné dnem vstupu dohody o vystoupenív platnost, nebo, nedojde-li k tomu, dva roky po oznámení podle odstavce 2, nerozhodne-li Evropská rada jednomyslně po dohodě s dotyčným členským státem o prodloužení této lhůty.

4. Pro účely odstavců 2 a 3 se člen Evropské rady nebo Rady, který zastupuje vystupující členský stát, nepodílí na jednáních ani rozhodnutích Evropské rady nebo Rady, která se jej týkají.

Kvalifikovaná většina je vymezena v souladu s čl. 238 odst. 3 písm. b) Smlouvy o fungování Evropské unie.

5. Pokud stát, který z Unie vystoupil, požádá o nové přistoupení, podléhá tato žádost postupu podle článku 49.

Někteří lidé tento článek mylně interpretují tak, že podle Lisabonské smlouvy musí ostatní státy vystoupení dotyčné zemi „dovolit“. Pozorné přečtení článku ukazuje, že to není pravda: po té, co vystupující země informuje Evropskou radu o svém úmyslu, zahájí se jednání o smlouvě, která upraví všechny právní náležitosti spojené s tímto krokem a vymezí budoucí vztahy mezi dotyčnou zemí a EU. Pokud se nepodaří tuto smlouvu oboustranně schválit, smlouvy o EU přestávají automaticky pro dotyčný stát platit (tj. vystoupení se stává skutečností) dva roky po zahájení „vystupovacího“ procesu, bez ohledu na vůli zbytku EU (pokud se EU a vystupující stát nedohodnou jinak).Více zde: http://lisabonskasmlouva.webnode.cz/vystoupeni-z-eu2/

Zdroj:     https://www.aliancens.cz/single-post/2017/02/25/Jak-vystoupit-z-EU-V-podstat%C4%9B-to-je-snadn%C3%A9

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

13
Komentujte

avatar
10 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
Josefjirikaliance národních silPavelsmrdutá mrtvola Václava Havla Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
smrdutá mrtvola Václava Havla
Host
smrdutá mrtvola Václava Havla

Přežvýkavci koblihy si to ale nepřejí. Podobně fandové socanů, modroptáků a další hlupáci. Takže ještě jednodušší je udělat si 400km výlet do Srbska 🙂

jirik
Host
jirik

srbsko bych nebral, mají nějaké spory se sousedy z kosova, taky černá hora protestuje proti nato….
a některým se nelíbí kamarádšoft srbska směrem k rusku…..

smrdutá mrtvola Václava Havla
Host
smrdutá mrtvola Václava Havla

jiříku jiříku….

jirik
Host
jirik

Seš jiného názoru???

stenly919
Host
stenly919

Já myslím že je to ještě jednodušší, jedno řešení se nabízí přímo z OSN dle toho co píšou na parlamentních listech, stačí nepřijímat kvóty z bruselu(světového centra zla) a pak by to šlo samo. Ale nejsem si jistý, jaké by byly možé následky vyhození z EU.
http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Pohrozit-Cechum-vyloucenim-z-Evropske-unie-kdyz-neprijmou-kvoty-uderilo-z-OSN-400365

Pavel
Host
Pavel

TM a také je ještě jedna možnost jak upravit své vztahy s EU a zbavit se jejího diktátu, aniž by musel stát nutně z EU vystupovat. Bohatě by stačilo, kdyby například nový parlament pod taktovkou například SPD jen zrušil platnost Lisabonské smlouvy na území ČR. Zrušit dodatek naší Ústavy v kterém je ustanovena tato „svrchovanost“ Bruselu nad zákony ČR. Jednoduché – stačí to zrušit, stejně jako jsme zrušili v roce 1989 tzv. „vládu jedné strany“. Nic více netřeba – netřeba aktivovat nějaké články o vystoupení z EU apod. Lisabonská smlouva u nás nebyla přijata v referendu, takže by bohatě stačilo,… Číst vice »

aliance národních sil
Host

Ale proboha – NIKDO nás z EU nevyloučí. Vždyť jsme pro ně požehnání. Musíme odejít sami! Když odejdeme z EU – jenom tím získáme – a to zcela jednoznačně.

jirik
Host
jirik

Z diskuze na aeronetu
Tohle vše je možná nadějné. Ale nedejme se zmást a ukolébat.Především ve východní Evropě musí být lidé stále ve střehu. ( západní Evropa je již ztracená z následků islamaizace a invaze nelegálních a ekonomických migrantů ).
V ČR – budou volby. Není radno věřit Sobotkovi, natož Babišovi.
Tito dva pánové hrají o drahocenný čas, aby zmátli a rozdělili český národ.
Každý zdánlivě na veřejnosti „jinak“, ale v zákulisí se paktují proti nám všem.
Volit ČSSD nebo ANO je sebevraždou pro český národ.
http://zkr.cz/pVMzW

jirik
Host
jirik

747 miliard euro – na takovou částku Nadnárodní institut v Amsterodamu ohodnotil výdaje na záchranu evropských bank. Kromě toho autoři referátu vyjádřili nespokojenost tou skutečností, že auditorské firmy dokonce dostaly finanční bonusy za své minulé chyby.
http://ac24.cz/zpravy-ze-sveta/9969-evropske-banky-krach
Finanční odborník a spisovatel Marc Friedrich hodnotí tuto událost jako bezprecedentní skandál.

jirik
Host
jirik

Rozhovor s Babišem – Opakujem, 1,4 milióna utečencov už do Európy dorazilo a my im musíme pomôcť – rovnako ako krajinám, do ktorých sa hrnú. V skutočnosti môžeme konať len mimo Európy. Hot-spoty v jej vnútri považujem za nezmysel. NATO potrebujeme zmeniť z obranného na útočný pakt. Máme totiž nepriateľov. Nehovorím len o Rusku. Je tu ISIS: terorizmus a podobne. V auguste 2015 som povedal: „Načo tu vlastne máme NATO?“ Prečo kupujeme bojové lietadlá a potom s nimi trénujme v Írsku. Mali by sme ich poslať do Stredozemného mora a zaútočiť na prázdne lode, ktoré sa pre tých zúfalých ľudí… Číst vice »

jirik
Host
jirik

Poslanci Evropského parlamentu pozastavili bezvízový vjezd do Evropy pro občany USA, aby obnovili spravedlnost až do zrušení amerických vstupních víz pro pět členů Evropské unie – Polsko, Bulharsko, Rumunsko, Chorvatsko a Kypr. Současně zní požadavek od řady poslanců Evropského parlamentu z České republiky na zavedení bezvízového režimu s Ruskem.
http://sptnkne.ws/dGfh
rozhovor s Jaromírem Kohlíčkem

jirik
Host
jirik

Ministr financí Andrej Babiš chce v pondělí představit nová pravidla pro pokuty za chyby v kontrolních hlášeních. Doposud platilo, že desetitisícové tresty dostávali i ti podnikatelé, kteří se ničeho nedopustili, jen nestihli včas podat finanční správě třeba jen doplňující vysvětlení.
http://vool.cz/yGFai

Josef
Host
Josef

Jinou vladu v te ci one zemi a Referendum a je to hned.Zadne cekani nekolik let atd.Od Referenda k okamzitemu cinu.