Výstraha!!!!! Odhoďte hračky Fidget spinner. Úřady varují, že dětem mohou vážně ublížit

…..je pravděpodobné, že likvidace dětí, slovanů a vůbec bílé rasy, je v plném proudu i v podobě hraček. Proto se do celé EU dovážejí hračky které jsou prudce jedovaté a může se dokonce jednat o letální zbraně, dle tajné smlouvy, kterou jsme několikrát pro důležitost publikovali….

06:54

Tajná smlouva v plném znění.

Bylo by dobré si ji znovu přečíst

 

Výstraha: Odhoďte hračky Fidget spinner. Úřady varují, že dětem mohou vážně ublížit

Výstraha: Odhoďte hračky Fidget spinner. Úřady varují, že dětem mohou vážně ublížit

Určitě jste již zaregistrovali současný šílenství kolem hraček „fidget spinner“ – malých trojúhelníků, které rotují ve vašich prstech. Média hlásí, že je po nich ohromný poptávka a ve většině obchodů jsou již vyprodány.

Pokud jste si je ještě nestihli pořídit pro své děti, ani je raději nekupujte. Pokud je již máte, tak je čím dříve vyhoďte.

Jejich testování totiž odhalilo, že mohou být pro děti velmi nebezpečné a ublížit jim.

Objevili v nich extrémně vysoké koncentrace toxických látek. V dětských rukou se tak tyto hračky mění na extrémně nebezpečnou věc.

Co odhalily testy Fidget spinner

Fidget spinnery se vyrábějí v zahraničí, nejčastěji v Číně nebo v zemích, které mají slabé nebo žádné regulace ohledně toxických látek v hračkách pro děti.

Vědci pomocí testů zjistili, že obsahují vysoké množství rtuti a olova1. Některé zdroje uvádějí, že jde až o potenciálně letální koncentrace.

Tento problém se netýká všech Fidget spinnerů, ale pro běžného spotřebitele je nemožné zjistit, které kusy jsou postiženy kontaminací a které ne.

Jelikož jde o nelicencované a neznačkové hračky, může je vyrábět doslova každý (na rozdíl od hraček jako jsou Lego či Barbie, za které odpovídá příslušná značka).

 Při testování se zjistilo, že kontaminací je postižena zhruba třetina Fidget spinnerů.

Odborníci zůstali zděšeni

Spotřebitelská aktivistka Tamara Rubin uvádí, že když rozmontovala tyto hračky a podrobila je testu na olovo, ukazatel měřícího přístroje doslova vyletěl mimo stupnici.

Konečně v nich naměřila 334 ppm (části na milion) olova a 155 ppm rtuti v barvě a 2 452 ppm olova a 1 562 ppm rtuti v kovové části.

Výsledky těchto testů zůstali odborníci doslova omráčení. Za hranici bezpečnosti v dětských hračkách se považuje úroveň pod 90 ppm.

Když později Rubin testovala další vzorky Fidget spinner, koncentrace byly dokonce ještě vyšší.

Doporučuje proto rodičům, aby je pro své děti v žádném případě nekupovali a raději si vyrobili vlastní (například z Lego dílků).

Závěr

Jen minulý týden bylo přes 200 000 kusů těchto hraček zadržených úřady Evropské unie, protože nesplňovaly evropské normy2.

Proto když budete kupovat dítěti nějakou hračku, vždy se přesvědčte o jejím původu a zda ji vyrobila důvěryhodná společnost, která dodržuje předepsané normy.

Zdroj (1)

Mohlo by se vám líbit...

Komentujte

7 Komentáře zapnuto "Výstraha!!!!! Odhoďte hračky Fidget spinner. Úřady varují, že dětem mohou vážně ublížit"

avatar
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
jana
Host

ďakujeme za upozornenie, už informujem kolegyne

ditka
Host
ditka

vyskumnici mohli byt aj konkretnejsi a vypisat, ktore znacky vyrabaju tie skodlive, ked uz niektore testovali…Mame doma dva, jeden zo stankoveho predaju a druhy z Dracika….

dit
Host

Zdravím,
fakt úžasné lidstvo,orangutan chudák v kleci a na hraní to,co by v přírodě ztěží našel…lidstvo degeneruje a já už nás nelituji.
https://www.novinky.cz/koktejl/440816-bystry-orangutan-bravurne-ovlada-nejoblibenejsi-hracku-soucasnosti.html

irile
Host
irile

Tak hlavně,že zakázali rtutovy teplomer v každé domácnosti…
Tato kravina nám ho plně nahradí 😉

Maroš
Host
Maroš

Na trubke je okolo tej hračky – „káči zotrvačníku“ veľa – dokonca existujú tak sofistikované, že ich cena sa šplhá na 15 tisíc USD. To olovo aj ortuť sú PRIRODZENÉ!!! – veď predsa zvyšujú špecifickú hmotnosť plastu a tým aj zotrvačnosť. A hlavne – tento „fascinant“ – odpútava decká od reality – hovoria tomu relax – čumieť do blba. Najlepšie na železničnom priecestí…

venca
Host
venca

konečně užitečnej článek na tomto bulváru…

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílet

Líbil se vám tento článek? Sdílejte jej se svými přáteli!