Z Grétiny transatlantické plavby se vyklubala obrovská fraška. Způsobí víc emisí CO2 než parník!

Klimatické plakátové dítě Gréta se plaví přes Atlantik, místo aby letěla za účelem minimalizace klimatického dopadu!

5 námořníků odletělo do New Yorku

Ale německý internetový levicový deník TAZ zde odhalil, že Grétin publikačně opěvovaný klimatický výlet na sebe nabaluje aktivity, za kterými se táhne mohutná uhlíková stopa, daleko větší, než by se kdokoliv odvážil si představit.

TAZ píše, že Greta by byla ke klimatu daleko přívětivější, kdyby prostě nasedla na komerční letadlo. Důvod, o kterém TAZ píše, je ten, že dalších 5 námořníků musí přiletět do New Yorku, aby tu její loď odvezli zase zpátky!

 

 

 

 

Toto řekl ve čtvrtek Andreas Kling, tiskový mluvčí plavby Thunbergové, Borisi Herrmanovi z TAZ.

„Není jiná možnost,“ řekl Kling!

10 tun místo 4

Údajně podle kalkulátoru uhlíkových emisí atmosfair, každý z námořníků letících z Hamburgu do New Yorku emituje 2 tuny CO2 na tento let, to je dohromady 10 tun. Kdyby Greta prostě s tátou nasedla na komerční let turistické třídy, tak by nezpůsobila více než 4 tuny těchto emisí.

16 letá Greta se svým otcem vyrazila ve středu odpoledne na palubě oceánské jachty Malizia II se dvěma námořníky a s filmařem, co má zajistit publicitu.

 

 

 

 

Do Plymouthu už směřují stovky žurnalistů

Navíc do Plymouthu směřují „stovky žurnalistů, přívrženců a zvědavců,“ aby se podívali na Gretino vylodění, čímž k této cestě přidají ohromné množství dalších uhlíkových emisí, které měla cesta údajně ušetřit. Žurnalisté by se na její vylodění mohli podívat přes live feed nebo webkamerou, a vůbec by se nemuseli trmácet dopravními prostředky až do Plymouthu, ale když jde o záchranu klimatu před uhlíkem, tak se nesmí hledět ani na uhlíkové oběti.

Jů, objevují, že omezení fosilních paliv není vůbec snadné

S vědomím, že tento výlet se nejspíš přemění na frašku veřejných vztahů, řekl námořník Herrmannovi z TAZ: „Tato cesta symbolizuje dvě věci: že fosilní paliva není snadné nahradit a že zvládnout tuto výzvu by mohlo představovat ohromné dobrodružství.“

zdroj: 9

Tak tomu se říká gretenismus. Tento pojem by mohl být přidán na seznam psychických poruch.

 

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

14 komentářů

 1. Viktor napsal:

  Alepoň se povozila, že:-D

 2. Tauri napsal:

  Lidstvo je nemocné, proto podporuje i takové lidi, kteří si zase jen opět na něco hrají, tak jako oni sami.
  Do toho hoří lesy v Brazílií a Rusku..kam až to zajde, si můžeme domyslet.

  • Pavel napsal:

   Příteli, lesy zase dorostou, stejně jako na Šumavě. Ale život v oceánech umírá kvůli znečištění nejen plastovými odpady, ale i radiací z Fukušiny, a vším ostatním co do moře odtéká z řek. A to je mnohem větší průser, protože oceány „vyrábějí“ vůbec největší množství O2 a spotřebovávají vůbec největší množství CO2, ovšem za předpokladu, že je moře zdravé a žije v něm plankton atd. atd. atd. Zde by měli všichni aktivisté zvonit na poplašné zvony – toto je největší hrozba Zemi, největší hrozba životu na Zemi vůbec. Moře a oceány, ne nějaký CO2 vytvořený lidskou činností. Takže opět biji na zvon a volám „Modrý kód – čisté moře“.

 3. J.J. napsal:

  Hlavně, že je večírek

 4. .lak napsal:

  Budoucí hulihenová s MASH? Ta jisté kvality měla ale tady se ani nerýsují. Zato o zástupy burnsů nouzi nemá.
  http://lista.aonn.cz/sifee.png

 5. Maroš napsal:

  Inak – keby som ja bol režisér filmu Exorcista 2 – tak Grétka dostane hlavnú úlohu!
  EL EXORCISTA (Trailer español)
  https://www.youtube.com/watch?v=7iCJssW8XiI

 6. svalovidoslava napsal:

  O v článku uvedené mladé loutce psát nechci, ale…
  „Greta Paradox: Snaží se nás někdo udusit na této planetě? Masivní požáry zachvátily Amazonský prales, Aljaška je v plamenech, hoří najednou porosty i v Grónsku a někdo předtím zapálil Tajgu na Sibiři! Za jediný den hořící Amazonie vypustí do ovzduší 5x tolik CO2, jako vyprodukuje celá Evropská unie, Rusko, USA a Čína za celý rok dohromady! Jak je možné, že v Amazonii začalo hořet po 3 týdnech trvajících deštích? Kdo zapálil Tajgu na více než 3 stovkách různých míst?
  Jenže, co už nepřinesla, to je informace stanice RT o tom, že Rusko zahájilo vyšetřování příčin požárů, protože záběry armády z helikoptér prokázaly, že požáry byly založen na více jak 300 místech v Tajze, a to na místech, kde je vysoká vlhkost a nejsou tam podmínky pro vznik samozápalu.
  …začal hořet Amazonský prales naprosto nepochopitelným způsobem a obrovskou rychlostí uprostřed dešťové sezóny, kdy celý prales je nasáklý vodou a podmínky pro požár jsou velice nepříhodné. změřila nejen obrovský rozsah požárů v Brazílii, ale i nepřirozeně vysokou teplotu požáru o teplotě až 1400 stupňů Celsia…“
  https://aeronet.cz/news/greta-paradox-snazi-se-nas-nekdo-udusit-na-teto-planete-masivni-pozary-zachvatily-amazonsky-prales-aljaska-je-v-plamenech-hori-najednou-porosty-i-v-gronsku-a-nekdo-predtim-zapalil-tajgu-na-sibiri/

 7. Vaclav napsal:

  Diteti Grete na zavodni plachetnici asi nebylo dobre. Podle satelitnich snimku nejela lod po nejkratsi ceste, ale k Azorum, kde asi Greta vystoupila a nastoupi nekde pred Plymouthem. Saskarna PR agentury, ktera hleda sponzory a chce na tehle slabomyslnosti na slabomyslnych mediich a lidech vytriskat penize pokracuje. Nejde vubec o ekologii, jde o dalsi napad jak lidi oblbovat a pritom vydelavat penize.

 8. Vaclav napsal:

  Cinnost populace na zemi vytvari pouze 5 % CO2. Vsechno je ucelova lez politiku, potrebujicich novou dan. Zpravy vedcu a jejich memoranda media zamlcuji, protoze na tuto skutecnost upozornuji a fakty dokladaji!
  Neverte taky, ze USA byly na mesici. Jejich privezeny sutr je zemskeho puvodu! Vse je podvodem na lidech, jako WTC, Notre Dame, atd. Jsme ve sparech mocne mafie, ktera si z lidstva dela pokusneho kralika a legraci. Je to mozne jenom kvuli naproste poslusnosti a zkorumpovanosti politiku vsude, kteri pracuji v jejich zajmu proti nam.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..