Zacharčenko je po smrti. Šéfa doněckých separatistů usmrtil výbuch v restauraci

Při výbuchu v Doněcku na východě Ukrajiny zahynul jeden z hlavních vůdců proruských separatistů Alexandr Zacharčenko. Naposledy stál v čele neuznávané Doněcké lidové republiky, vyhlášené separatisty. Zprávy ruských médií oficiálně potvrdilo i povstalecké vedení, podle něhož Zacharčenko zahynul v důsledku „teroristického činu“.

 

 

„K výbuchu došlo v restauraci Separ v době, kdy se tam nacházel šéf Doněcké lidové republiky. Utrpěl smrtelná zranění,“ řekl agentuře TASS nejmenovaný zdroj z bezpečnostních struktur separatistů. Podezřelé z atentátu se podle zdroje agentury Interfax podařilo zadržet, jsou to prý „ukrajinští diverzanti a s nimi spjaté osoby“.

Restaurace Separ se původně jmenovala Separatist. Nachází se v centru Doněcka, nedaleko Zacharčenkovy rezidence.

Konflikt v Donbasu na východu Ukrajiny vypukl v dubnu 2014, krátce po ruské anexi Krymu, která následovala po svržení režimu proruského prezidenta Viktora Janukovyče v Kyjevě. Boje si od té doby vyžádaly více než 10.000 mrtvých.

Při atentátech zahynulo několik povstaleckých vůdců, Zacharčenko byl z nich nejvýše postavený. Separatisté z atentátů obviňují ukrajinské záškodníky, Kyjev je připisuje vyřizování účtů mezi povstalci a boji o moc a o ruské peníze.

Zacharčenko, pocházející z místní hornické rodiny, se do čela doněckých separatistů postavil počátkem srpna 2014, kdy ve vedení povstalecké vlády nahradil Rusa Alexandra Borodaje. Do povědomí se zapsal mimo jiné antisemitskými výroky na tiskové konferenci, kdy prohlašoval, že Ukrajině vládnou Židé.

 

 

Zdroj: 1

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

6
Komentujte

avatar
4 Comment threads
2 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
MarošjirikFotografka Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší
Upozornit na
Maroš
Host
Maroš

No… Neviditeľná vrstva toho problému je práve v protiruskom štvavom označení – proruskí separatisti! Pokiaľ viem, Putin nemá záujem pripojiť DLR a LLR k Rusku a zdržiava sa ruských vojenských operácií práve preto, aby sa to nestalo dôvodom intervencie Zápdu a 3WW! Tieto nálady tam v minulosti boli – keď vrcholil práve sionistický teror proti DLR a LLR, ale myslím, že už prevládlo strategické mislenie v zmysle, že DLR a LLR sa stanú právnymi nástupcami Ukrajiny – o. i. aj preto, že po rozpade ZSSR v roku 1991 – Ukrajina doteraz nepodnikla právne kroky /a možno to bol zámer!/ k… Číst vice »

Fotografka
Host
Fotografka

Velká ztráta pro lid Donbasu. Čest jeho památce

jirik
Host
jirik

Vraždu vedoucího představitele samozvané Doněcké lidové republiky Alexandra Zacharčenka zorganizovaly ukrajinské Síly pro speciální operace, oznámil Sputniku z Doněcku telefonicky poradce lídra DLR Alexandr Kazakov. „Pravděpodobně v nejbližší době budeme moci pojmenovat vedoucího skupiny a důstojníka, který to měl na starosti,“ řekl Kazakov. https://sptnkne.ws/jzBG ———- Washington hodlá navýšit dodávky zbraní na Ukrajinu pro posílení jejich námořních a vzdušných sil. Volker to prohlásil v rozhovoru pro list Guardian. Potvrdil také připravenost USA dodávat Ukrajině kromě protitankových raket také zničující zbraně. „Potřebují obnovit námořnictvo, také mají dost omezené vzdušné vojenské sily. Myslím, že bychom se měli věnovat otázce vzdušné ochrany [Ukrajiny —… Číst vice »

jirik
Host
jirik

V DONECKU BOLI ZADRŽANÍ AGENTI CIA A FBI, KTORÝ SPÁCHALI ATENTÁT NA ALEXANDRA ZACHARCENKA… Dnes vyšli najavo šokujúce informácie o včerajšom atentáte na lídra DLR republiky Alexandra Zacharcenka. Ako informujú alternatívne médiá pol hodinu po cine ,bola zadržaná 8 clenna skupina Američanov, ktorý sa snažili dostať na pole blízko Donecka a odkiaľ ich mal evakuovať Americký vrtuľník. 5takticka skupina armády DLR ale vrtuľník zostrelila a zadržala príslušníkov špeciálnych operácií CIA. Išlo o skupinu ktorá bola okamžite CIA a FBI hodená cez palubu, ale ktorá Ruskej FSB poskytla špičkové informácie o zámeroch a plánoch USA v oblasti východnej Ukrajiny a Krymu.… Číst vice »

Maroš
Host
Maroš

Známa vec – ako pre koho – ak informačné pole predbieha udalosť – je jasné, že udalosť sa stane! Nenápadná „správa“ spred necelých 2 mesiacov – klapka! – akcia! Moskva našla náhradu Zacharčenka! Už je jasné, prečo sa rozhodli odstrániť vodcu bojovníkov! Свежая Пресса Zverejnené: 11. 6. 2018 Москва нашла замену Захарченко. Стало известно, за что решили убрать главаря боевиков https://www.youtube.com/watch?v=XtbApsfJDKI Á – nespokojní baníci Donbasu – a Zacharčenko ušiel! Poznámka – pozrieť červenú hviezdu – logo vkladateľa videa! Komunisti! Komunisti! Komunisti! + oligarchia = spasitelia! Likvidácia Zacharšenka a Deň baníkov na Donecku – Antizombie /= zóna bez propagandy –… Číst vice »

Maroš
Host
Maroš

Už to pomaly vylieza – ruská FSB sa vyjadrila, že za vraždou Zacharčenka je boj o moc medzi klanmi DLR – vo verchuške a medzi „strechami“ – všetko prepojené so záujmami určitých Ukrajincov – Zacharčenko nemal úplnú kontrolu nad všetkými oblasťami DLR. Skrytá vrstva – nedávny pokus USA, s ktorým súhlasia v Kyjeve, pretože by to umožnilo dostať pod kontrolu záujmové oblasti mimo ich dosah – pokus „mierotvorcov“ vytvoriť kontrolované mierové pásmo medzi Ukrajinou a Ruskom práve na frontovej línii DLR! Neskutočné! Čiže amíci priamo na hraniciach Ruska! Rusi odmietli s tým, že sa na žiadnu vojnu s Ukrajinou nechystajú… Číst vice »