Zacharovová: po centrále OSN běhali Ukrajinci v maskáčích a vyhrožovali ruským diplomatům

Veteráni ATO (antiteroristická operace – ukrajinský název pro činnosti ukrajinských vojáků proti DLR a LLR) vyhrožovali ruskému diplomatovi, který se účastnil činnosti výboru Valného shromáždění OSN pro informace v centrále OSN. To v pátek řekla žurnalistům mluvčí ruského ministerstva zahraničních věcí Maria Zacharovová.

Zacharovová, která se zasedání výboru také účastnila, upozornila na to, že „9. května ukrajinská delegace dělala v OSN akci o propagandě a fake news, která byla klasifikována jako část činnosti výboru pro informace“. Rusko tam zastupoval pracovník Oddělení informací a tisku ruského ministerstva zahraničních věcí.

„Ukrajinská strana na mediální akci pozvala, jak prohlásila, veterány ATO — i lidi, kteří byli představeni jako snipeři, jež přijeli z jihovýchodu Ukrajiny. Po skončení události tito lidé v maskáčích v kuloárech OSN došli k ruskému zastupitelství, k pracovníkovi tiskové služby ministerstva zahraničí a začali mu vyhrožovat fyzickým násilím. V OSN běhali lidé v maskáčích, křičeli, fotografovali ruské diplomaty a vyhrožovali. Jednalo se o přímé hrozby,“ prohlásila Zacharovová.

Událost hodnotila jako „pokračování politiky Kyjeva na zastrašování pracovníků ruského ministerstva zahraničních věcí, kteří pracují v oblasti informací“.

Zdroj: 1

Mohlo by se vám líbit...

Komentujte

1 Komentář zapnuto "Zacharovová: po centrále OSN běhali Ukrajinci v maskáčích a vyhrožovali ruským diplomatům"

avatar
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Aleš
Host
Aleš

Myslim ze existuje prima umera mezi mirou nenavisti k rusum a hlouposti daneho jedince. Az padne zapadni imperium, budou se muset probrat…

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílet

Líbil se vám tento článek? Sdílejte jej se svými přáteli!