Žádné no-go zóny neexistují. Ale radši do těchto oblastí nechoďte. Ve Švédsku řeší zapeklitý problém s politickou korektností

Švédská policie otevřeně přiznává, že v zemi existují no-go zóny, tedy oblasti, které jsou do značné míry ovládány zločineckými gangy a není radno, aby policisté či zdravotníci do těchto zón cestovali sami. Švédsko se sice urputně brání označovat oblasti pod vládou gangů za no-go zóny, ale jedním dechem dodává, že jejich počet roste.

 

Žádné no-go zóny neexistují. Ale radši do těchto oblastí nechoďte. Ve Švédsku řeší zapeklitý problém s politickou korektností
Foto: Vít Hassan
Popisek: V jihošvédském městě Malmö
Oficiálně ve Švédsku neexistují žádné no-go zóny. Neexistují místa, kam by se policisté, či zdravotníci nedostali. Neoficiálně je ovšem takových zón už 61, přičemž 23 z nich je zvláště nebezpečných.

„Švédská policie nyní zveřejnila aktualizovaný seznam takzvaných zranitelných míst. Před dvěma lety jich bylo 53, nyní 61. ‚Je to oblast charakteristická nízkou sociální úrovní obyvatel, kde mají kriminální gangy silný vliv,‘ uvedla policie. A zmínila i to, že tam většinou převládají komunity imigrantů a často je přítomný náboženský extremismus,“ píše páteční MF Dnes.

Jde o oblasti, kam sice může vjet policejní vůz či sanitka, ale musí počítat s tím, že po nich tamní obyvatelé – často migranti – budou házet kameny a v žádném případě nebudou spolupracovat s úřady. Právě tady často nalézá teroristický Islámský stát oddané bojovníky, kteří podlehnou jeho propagandistickým videím

Policie ale skutečně odmítá označovat oblasti pod nadvládou gangů za no-go zóny. Už proto, že tam strážci zákona musí jezdit dost často, takže pro ně to jsou spíše go-go zóny. Když tam policisté či záchranáři jedou, prý musí mít vždy v zádech zálohu a promyšlené únikové trasy, kudy odjedou, pokud by se něco „zvrtlo“. Deník se dovolává informací, které má k dispozici server The Local.

„Nejsou tu absolutně žádné no-go zóny, jezdíme všude. Ale občas máme signály, že něco není v pořádku, a pak se na to raději dobře připravíme,“ říká šéf hasičů v nejrizikovějších stockholmských předměstích Rinkeby a Tensta.

Zdroj: (1)

 

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

3 komentáře

 1. Anonymní napsal:

  Hej, Olafe, nezajdeme si do muslimské čtvrti na kebab? Olaf: Ne, raději ne. Proč Olafe, je tam no-go zóna? Olaf: To v žádném případě, ty u nás ve Švédsku nejsou! Jen nemám chuť na kebab, vlastně ani nemám hlad 🙂

 2. Sys napsal:

  V poslední době a velmi nerada to píši, tento web upadá. Čím dál častěji jsou zde publikovány postarší neaktuální články převzaté z jiných českých webů. Nevím, jak ostatní, ale většinu z nich mám přečtenou v době, kdy vyšly aktuálně na zdrojových webech.
  Tady začíná převládat kvantita nad kvalitou = méně je někdy více.
  Jistě by mnozí uvítali (zejména ti, kteří neovládají cizí jazyky), překlady „horkých“ událostí, byť by třeba byly stručné.
  Často teď bývají zajímavější diskuzní příspěvky než samotné články.
  Pokochejte a inspirujte se na čerstvě publikovaném videu :)) Je to paráda !
  https://www.youtube.com/watch?v=_1m_fnS9e9Y

 3. jirik napsal:

  Podle Švédů máme mít méně dětí, abychom zabránili změně klimatu. O barevných Švédové cudně mlčí

  17.7.17
  Švédsko:

  Tím, že budete mít o jedno dítě méně, pomůžete planetě víc, než když budete třídit odpad, svítit úspornými žárovkami a sušit prádlo na šňůře. Tvrdí to alespoň studie vědců ze švédské univerzity v Lundu, jejíž autoři spočítali, kolik emisí oxidu uhličitého dítě a jeho potomci způsobí.

  _______
  Vzpomínám si na nedávný soudní proces v ČR, kde cikánky žalovaly nemocnice za nedobrovolnou sterilizaci a vyhrály mnohamilionové „odškodné“. Takže to snižování už tak málo dětí bílých se týká zjevně jen bílých, co? Genocida pokračuje všemi formami.
  http://zpravy.idnes.cz/klimaticka-zmena-vedci-radi-mit-o-dite-min-f1i-/zahranicni.aspx?c=A170712_160448_zahranicni_kha
  http://zvedavec.org/vezkratce/14510/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.