Zahraniční vojáci míří do České republiky. Zjistili jsme, co mají za lubem

Vojenská technika spojenců z NATO přejede na konci května přes území České republiky. Příslušníci 15. ženijního praporu a 2. kavalerie americké armády pojedou na cvičení SABER GUARDIAN 2019, které se bude konat na území Rumunska, Maďarska a Bulharska. Podle informací portálu Brnenská drbna, mají v plánu na své trase projet i přes jižní Moravu.

 

 

Vojenské konvoje americké armády přijedou do Česka ze dvou směrů. Západním přes Rozvadov a východním přes Náchod. Oba konvoje pak zamíří na hraniční přechod u Břeclavi, přičemž na jižní Moravě využijí dálnici D1 i D2.

Přesun jednotek je naplánovaný od 24. do 30. května, návrat přes naše území pak můžeme čekat od 15. do 25. června. Konvoj vozidel po území České republiky doprovodí Vojenská policie v součinnosti s Policií ČR.

zdroj: 9

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

13 komentářů

 1. Henok napsal:

  To, co znamená cvičení jednotek NATO, je válka tří mocností. Nėmecka, Ruska a Číny. Znamená to začátek hladomoru pro ty, kteří nechápou situaci. Zásobte se okamžitě potravinami.

  • rodo napsal:

   Jak to myslíte konkrétně? Zatím vidím v obchodech potravin dostatek nic co by nasvědčovalo blížícímu se hladomoru

   • Miroslav napsal:

    Když se logistika „sekne“, tak do 24 hodin nekoupíte nic, nic ! A zapomeňte na vesnici, tam má slepice a králíky pár lidí, o prase nezavadíte.

    • rodo napsal:

     Jasně chápu ale šlo mi jestli Henok nějaké cenné informace ke kterým se jiní nedostanou pravda na vesnici jsou lidé méně závislí než lidé ve městě taky pocházím z vesnice a špajsku máme plnou od země až ke stropu zavařeninama slepice ani vepře už bohužel nemáme ale za to máme plnou zahradu zeleniny ovoce atd no upřímně myslím si že kdyby vypukl hladomor tak i kdyby zavřely obchody lidé vy je vyrabovali v nouzi o jídlo o tom není pochyb

   • Frank napsal:

    To jen u nás jsou lidé blbí a neinformovaní. Německé ministerstvo vnitra doporučuje aby v každém domě byl vybudovaný zpevněný sklep a nebo úkryt s možností ventilace a čištění vzduchu s plně vybavenou lékárnou, nezbytnými potřebami a se zásobami pitné vody, konzerv a trvanlivých potravin pro každou osobu na 14 dnů. Stejně tak to mají ve Švýcarsku, Francii a dalších Evropských zemích

 2. kachni.noha napsal:

  pojedou taky zpátky nebo tam tu techniku zase zanechají ?

 3. Xtributor napsal:

  Aby pak nezapomněli po nás chtít víc za dálniční známku, až se budou muset ty už tak zhuntované dálnice po té těžkotonážní technice dát opravit.

  • Pavel napsal:

   Jen klid Xtributore – to nejsou tanky jako v roce 1968. To jsou normální nákladní auta „osmikolky“ něco jako naše vojenské Tatry – v pohodě. Nelíbí-li se ti, že přes nás pojede jejich konvoj tak si zvol jinou vládu. Nějakou proti evropskou a současně i protiamerickou a nejlépe i protiruskou a protičínskou. To proti ve smyslu – proti vojenské spolupráci a podřízenosti jmenovaným zemím a uniím. Zvol si vládu, která začne praktikovat „politiku všech azimutů“ jako kdysi dávno byl cíl Charlese de Gaula ve Francii. A hlavně a především „plnou suverenitu“ – bez té se nedá podnikat na národní úrovni vůbec nic.

 4. Frank napsal:

  15.ženijní prapor je dislokován v Bechyni, tak asi těžko opustí Evropu a těžko by se přesunoval na území Maďarska jinudy než přes naše území, jinak by to nešlo ne?!

 5. jirik napsal:

  Tož to by mohli pomahat s timto

  Hladiny řek v Česku vystoupaly do povodňových stavů na skoro třech desítkách míst. Nejsilnější déšť se objevil v horských oblastech. Třetí stupeň povodňové aktivity platil dnes ráno na Bečvě v Teplicích a Olši v Českém Těšíně, navíc několik menších řek v podhorských oblastech Beskyd a Českomoravské vrchoviny hlásily nižší stupně povodňové aktivity.

  https://sptnkne.ws/m4AM

 6. Martin napsal:

  Ach jo,lidí co zase blaznite? Jakej hladomor? Tvl válka nebude,neblbnete!!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..