Mezi západními „elitami“ vládne zděšení

 

Mezi západními elitami vládne zděšení. Trump odmítl ve svém inauguračním projevu jimi nastavená pravidla hry. Říkal totéž, co v kampani.

Svůj projev věnoval těm, kteří jej zvolili. Milionům obyčejných Američanů. Měl jich na osm set tisíc přímo před sebou a další desítky milionů u televizí, rádií, notebooků, mobilů. Mluvil k nim a neměl žádné slitování s těmi, kteří způsobili pokles prestiže jejich země a ještě z toho získali vlastní prospěch. Žádné, co jsme si to jsme si, teď jsme zase kamarádi, jak mu doporučovali političtí komentátoři, včetně těch našich.

Trump nežádal o podporu establishment.

Poděkoval svým voličům a dal jim jasně najevo, že ze svých slibů nehodlá ustoupit. Nejvíce mluvil o těch nejsložitějších úkolech, které si vytkl. O tvorbě nových pracovních míst pro Američany v Americe. O návratu výroby zejména do dnes zpustošených lokalit s vysokou nezaměstnaností a z toho vyplývající mírou frustrace lidí. Bude to těžký úkol, ale nikoli nesplnitelný.

Naději pro Američany je, že Donald Trump se ve svém inauguračním projevu nezachoval jako politik, ale jako chlap. Namísto lavírování, ustupování a mlžení přišla jasná a tvrdá slova.

Slova, která šokovala všechny politiky a komentátory, kteří se naučili vyhýbat problémům, které trápí občany a namísto nich nastolovat vlastní témata, jejichž hlavním cílem je odvést debatu jiným směrem. A ještě si z nich udělat dobrý byznys a občany vypeskovat za to, že nejsou dostatečně vstřícní k jejich daleko dopředu mířícím vizím.

Tento pokrytecký diskurz v Americe s nástupem Trumpa včera skončil. Je načase, aby spolu s ním si čert vzal celou kulturu politické korektnosti a mistrování občanů jimi zvolenými reprezentacemi. Sama však taková změna nepřijde. Donald Trump ji americkým voličům nabídl a oni ji přijali.

Teď je na řadě Evropa. Dokážeme to také?

 

Zdroj: Facebook Václav Musílek

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

1
Komentujte

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
jirik Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
jirik
Host
jirik

Nizozemským vyšetřovatelům se dosud nepodařilo dešifrovat informace z radarů, předané Moskvou v rámci vyšetřování pádu malajsijského boeingu MH17 v nebi nad Donbasem, píše rakouský list Standart.
Mezi předměty zabavenými novinářům byla i kost cestujícího MH17
V prohlášení nizozemské prokuratury, kterou zmíněný list cituje, se praví, že informace o snímcích z radarů byla údajně poskytnuty ve formátu neodpovídajícím mezinárodním normám. http://sptnkne.ws/dxqm