Zástupce předsedy německého Bundestagu označil amerického velvyslance za „vrchního komisaře okupační vlády“

Zástupce předsedy německého Bundestagu Wolfgang Kubicki tvrdě kritizoval amerického velvyslance v Německu Richarda Grenella a požádal, aby byl „okamžitě vyhlášen za personu non grata“. To řekl v rozhovoru pro agenturu France Presse, který byl publikován na německé verzi stránky.

„Ten, kdo je americkým diplomatem a přitom se chová jako vrchní komisař okupační vlády, musí pochopit, že naše tolerantnost má meze,“ řekl politik, který je rovněž náměstkem předsedy Svobodné demokratické strany. Podle jeho slov „není možné trpět“ pokusy Grenella o vměšování do politiky suverénního státu.

Grenell v polovině ledna roku 2019 rozeslal německým společnostem dopisy, ve kterých varoval před možnostmi zavedení sankcí proti nim ze strany Washingtonu kvůli podpoře stavby plynovodu Severní proud 2. V dopisech diplomat zdůraznil, že jejich účast v realizaci projektu „může být následována zavedením sankcí“.

Kromě toho americký velvyslanec opakovaně kritizoval vládu Německa za to, že se nechystá zvyšovat výdaje na armádu na úroveň 2 % HDP, jak vyžaduje NATO.

Projekt plynovodu Severní proud 2 vyvolává rozepře jak mezi členy Evropské unie, tak i mezi členy EU a USA. Spojené státy požadují zastavení stavby plynovodu. Poukazují na skutečnost, že v případě realizace projektu se zvýší závislost Evropy na Ruské federaci.

zdroj: 9

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

1 Response

  1. disident2019 napsal:

    Ano, závislost EU na Ruské federaci je nepřípustná. Je přípustná pouze závislost na USA a jeho břidlicovém zkapalněném plynu, několikrát dražším, než je ten ruský.Zajistily by USA takové množství plynu pro celou Evropu? Myslím, že to není technicky možné a pokud na to Evropa přistoupí, bude Evropa rukojmím USA. Proti USA je nutno se vehementně postavit a Nordstream 2 za každou cenu vybudovat. Kdyby se Putinovi nepodařilo zvrátit vývoj v Rusku, který tam zavedl Jelcin, již bychom čerpali z Ruska americký plyn a to by bylo správně.A vo tom to je!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..