• Nezařazené
  • 7

Zavedení islámského práva šaría podporuje 72 procent muslimů ve Francii

…..ano, tohle zde ještě nebylo. Pravděpodobně je to cílem po celé EU a máme se tedy na co těšit. Budeme se asi muset ozbrojit „trpělivostí“ cepy a palcáty, protože ve Francii asi bylo včera řečeno pověstné VČIL….

10:54

Zavedení islámského práva šaría podporuje 72 procent muslimů ve Francii

Zavedení islámského práva šaría podporuje 72 procent muslimů ve Francii

Téměř polovina evropských muslimů má větší náchylnost k radikalizaci. Vyplývá to z analýzy „Co si myslí evropští muslimové a proč?“, kterou zveřejnil think tank Evropské hodnoty.

Praha ČTK – Definici náboženského fundamentalismu odpovídají názory 44 procent evropských muslimů. Vyplývá to ze studie, kterou dnes na tiskové konferenci v Praze představil think tank Evropské hodnoty. Výzkumy odhalují vážné nedostatky v hodnotové integraci muslimských přistěhovalců v první i dalších generacích, uvádí Evropské hodnoty v tiskové zprávě.

Hlavní příčinou muslimského terorismu je islám

Fundamentalisté mají podle studií větší náchylnost k radikalizaci. Například použití násilí na ochranu víry považovalo za ospravedlnitelné 35 pct. dotázaných muslimů, mezi fundamentalisty je to však dvojnásobek. „Pravděpodobnost radikalizace snižuje univerzitní vzdělání. Žádný vliv nemá osobní zkušenost s diskriminací ani otevřenost společnosti vůči cizincům,“ uvedla socioložka a analytička Markéta Blažejovská.

Islámští fundamentalisté se podle výkonného ředitele Evropských hodnot Radka Hokovského snaží doslovně číst a aplikovat islám až tak, že může vést k porušování osobní svobody, rovnoprávnosti nebo lidské důstojnosti. Fundamentalisté věří v jednu jedinou interpretaci islámu a v to, že náboženská pravidla jsou důležitější než zákony země, kde žijí.

Budou švédské soudy postupovat podle práva šaría?

Výzkumy postojů muslimů ve Velké Británii, Německu, Francii a Španělsku ukazují podle studií také na výrazné rozdíly mezi jednotlivými zeměmi. Například bombové útoky považuje alespoň v některých situacích za ospravedlnitelné 35 pct. muslimů ve Francii, ale jen 15 pct. v Německu. Blažejovská rozdíl vykládá odlišným složením muslimských komunit v obou zemích.

Zavedení islámského práva šaría podporuje 72 pct. muslimů ve Francii a o tři procentní body méně v Británii. Naopak v Německu je pro jen 13 pct. muslimů, přičemž třetina se domnívá, že šaría by neměla mít žádnou roli.

Belgický ministr vnitra: „Po teroristických útocích naši muslimové tančili“

Šíření radikálních postojů musí být dle trestních předpisů kvalifikováno jako trestný čin s extremistickým podtextem, uvádí Evropské hodnoty v tiskové zprávě. „ČR by neměla opakovat chyby některých západních států s početnou muslimskou komunitou. Liberální demokracie se musí umět bránit,“ uvedl Hokovský.

„Evropa je ve válce, ale nechce si to přiznat,“ tvrdí izraelský expert na boj s terorismem

Zdroj (1)

Mohlo by se vám líbit...

Komentujte

7 Komentáře zapnuto "Zavedení islámského práva šaría podporuje 72 procent muslimů ve Francii"

avatar
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílet

Líbil se vám tento článek? Sdílejte jej se svými přáteli!