Zbrusu nová letadla: Rusko zahajuje výrobu modernizovaného bombardéru Tu-160

Russia's strategic bomber Tu-160

Rusko zahajuje výrobu slavného strategického bombardéru v nové modernizované verzi – TU-160M2, přičemž první motory a další konstrukční prvky jsou již hotové, oznámil ruský ministr obrany Sergei Shoigu během telekonference v Moskvě.

„Byla uskutečněna velká část přípravných prací a byly obnoveny jedinečné metody výroby dílů ze slitiny titanu“, uvedl Shoigu a dodal, že hlavní prvky bombardéru již byly vyráběny v ruském obranném průmyslu.

Sergei Shoigu prohlásil, že v únoru 2017 prezident Vladimir Putin podepsal dekret o obnově výrobní linky bombardéru Tu-160 v továrně Tupolev v Kazani a navrhl novou generaci ruských strategických bombardérů.
Shoigu také diskutoval o způsobech, jak u současných ruských Tu-160 a Tu-95MS zvýšit rychlost.V rozhovoru s rádiem Sputnik zástupce šéfredaktora časopisu Aviapanorama a bývalý pilot leteckých sil, Vladimir Popov, uvedli, že Tu-160M2 bude v podstatě nový stroj.

„Přestože navenek vypadá podobně jako jeho předchůdce, Tu-160MS2 bude zcela nové letadlo s novým protipožárním systémem a navigací, pokročilým systémem elektronického rušení, novým kokpitem a úspornějšími motory. Dělá se všechno možné, aby se rozšířila jeho schopnost nadzvukového letu.“ uvedl Popov.

Tu-160MS2 bude poháněn vylepšenými motory, které přidávají bombardéru oproti předešlé verzi navíc 1000 kilometrů.

The Tu-160 heavy strategic bomber Alexander Novikov at the military parade to mark the 70th anniversary of Victory in the 1941-1945 Great Patriotic War.
Motor má zlepšený výkon, který letadlu dovoluje pohybovat se ve stratosféře v nadmořské výšce 18,3 kilometrů, nad nepřátelskými vzdušnými obrannými silami.
V dubnu zástupce ministra obrany, Jurij Borisov, sdělil, že všech 16 Tu-160 strategických bombardérů, které jsou v  současné době ve službě ruských leteckých sil, bude modernizováno během výroby upgradovaných Tu-160MS2.
Rusko v současné době pracuje na PAK DA (letecký komplex pro dálkovou leteckou přepravu), nové generaci strategických bombardérů. Vývoj je však opožděn a první kus má spatřit světlo světa až v letech 2020 a 2025. Vylepšená Tu-160 tak tuto prodlevu vyplní.

překlad: raja

zdroj: 1

Mohlo by se vám líbit...

Komentujte

Buďte první kdo bude komentovat!

avatar
  Subscribe  
Upozornit na

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílet

Líbil se vám tento článek? Sdílejte jej se svými přáteli!