Zdeněk Lanz: Lůza na Národní

Když jsem dnes ráno (17. listopadu 2018) otevřel veřejnoprávní zpravodajský server ČTK, nevěřil jsem vlastním očím, píše v glose pro Prvnizpravy.cz Zdeněk Lanz.

Titulek „Babišovu kytici lidé vyhodili, na Národní je vyhrocená atmosféra – live“ mi doslova vyrazil dech. Ale četl jsem dále: Vyhrocená atmosféra dnes provází už od rána pietní akty politiků u památníku 17. listopadu na Národní třídě v Praze. Premiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš dnes krátce po půlnoci přinesl kytici k pamětní desce, která připomíná brutální zásah policejních jednotek proti demonstrantům 17. listopadu 1989. Ráno byli novináři svědky toho, jak první účastníci ohlášených akcí na Národní třídě kytici vyhodili do odpadkového koše. Skončily tam i květiny, s nimiž nad ránem k památníku přišel místopředseda Poslanecké sněmovny a šéf SPD Tomio Okamura. Stejný osud potkal i kytici od prezidenta Miloše Zemana. Policie už oznámila, že událost prověřuje.“

 

 

„Na předsedu ČSSD a vicepremiéra Jana Hamáčka, který přišel spolu s dalšími představiteli strany, desítky lidí hlasitě pískaly, amerického velvyslance Stephena Kinga naopak odměnili potleskem. Květiny, které Hamáček k památníku položil, vyhodili lidé do koše.“

Vykřiknul jsem několik nepublikovatelných výrazů a napadlo mě, že o tomto ranním šoku napíšu alespoň krátkou glosu. A tak jsem začal „googlovat“ výraz, který by vystihl konání „hrdinů“, kteří neohroženě pošpinili pietní místo na Národní třídě a hodili kytice od našich nejvyšších ústavních činitelů do koše. Výraz „korektní“ a publikovatelný.

Už to mám. Je to lůza. Ano, to sedí. Servery vysvětlují význam slova lůza např. takto: pakáž, ksindl, banda, lidská spodina, verbež.

Lepší výraz jsem snad ani nemohl najít.

zdroj: 9

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

2 komentáře

 1. pavel blaheta napsal:

  Policie chrápe jako vždycky. Co prověřuje? „Prověřuje?“. Měla zasáhnout ihned a dotyčné zatknout a dát na 24 – 48 hodin do chládku. Pak je třeba i obvinit a pustit, ale především a zcela jasně – nekompromisně měla dotyčné zatknout a odvést k výslechu. Takhle se všichni jen smějí bezmocnosti české společnosti postavit se takovým zm.dům. Nepřipravenost, lhostejnost, zbabělost – ať už jdou ti co mají v erbu „Pomáhat a chránit“ někam do velké holé – co dělali když se toto stalo? Jak to, že tam nebyli? Jak to, že tam byli novináři a Policajti ne? Hodně otázek a málo odpovědí. Copak si neuvědomují, že podpora té lůzy nahrává „sluníčkářům“ příznivcům neřízené migrace, chaosu v ulicích až tady budou desetitisíce subsaharských jaderných fyziků a doktorů atd. atd. ? A že potom budou mít plné ruce práce, nebo se staženými půlkami sedět v obrněných vozech či na svých stanicích.

 2. Maroš napsal:

  K tej lúze, ktorá serie na symbolické tanečky nominantov nomenklatúry prevratu 1989 – Zeman chartista – náhradný prezident, Babiš údajne /spis na Slovensku/ eštébák pripravovaný na rolu budúceho veľkopodnikateľa a la Slušovice – Agrofert. Okamura? Ten asi kládol vence ako obeť šikany českých detí počas pobytu v decáku.

  Takže pripomínam tú zinscenovanú brutalitu na užitočných idiotoch zblbnutých fámou o zabitom študentovi – agentovi ŠTB Zifčákovi!
  Celý ten pamätník 17. novembra je PAMÄTNÍKOM PODVODU! Takže srať aj na tie kvety! 17. november ako Deň študentstva – ako deň obetí gestapa – bol zneužitý ŠTB, pošpinený a doslova ZDEFRAUDOVANÝ! O tomto by mal točiť autor článku – Zdeňek LANZ!
  https://sk.wikipedia.org/wiki/De%C5%88_%C5%A1tudentstva

  „„Existuje mnoho zaujímavých a dosiaľ nezverejnených dokumentov, ktoré jednoznačne potvrdzujú, že revolúciu neurobili disidenti, ktorí by si ju radi privlastnili, ale, naopak, bola dielom všemocnej Štátnej bezpečnosti (ŠtB),“ tvrdí Ludvík Zifčák, ktorý sa v 89. „preslávil“ úlohou mŕtveho študenta Šmída.“

  „„Budem sa zrejme opakovať a nepoviem nič nové, len to, čo s postupom času ľudia konečne začínajú chápať. Tzv. nežná revolúcia je falošný mýtus, ktorý nám vnútili po novembri 1989 novodobí vládcovia, ktorí sa úspešne pretransformovali z bývalých prisluhovačov komunistickej strany, ŠtB, VKR a ich spolupracovníkov,“ konštatuje František Bednár, predseda Svetového združenia bývalých československých politických väzňov.“
  https://zivot.pluska.sk/clanok/15277/pravda-o-17-novembri-byvaly-agent-stb-ludvik-zifcak-prehovoril

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.