Že by se to už sypalo?

…..dle mého názoru se celý SCHENGEN a celá „slavná“ EUROFFAŠISTICKÁ diktatura sype dlouhou dobu. Ale někteří bezmozci to nemohou pochopit, (jak samozřejmě když nemají mozek) a nechtějí ani vidět a slyšet. Jedou jako ledoborec přímo na obrovský útes, kde se potopí jako TITANIK….

12:54

schengen

LUBOMÍR VYLÍČIL

vylicilZajímavý akcent zazněl včera v dlouho očekávaném projevu francouzského presidenta Macrona. Zajímavý i pro nás, státy V4. Nevěříte? Není divu. Většina našich i světových medií nám z té řeči  přinesla a předložila pouze pečlivě vybrané střípky, reagující na sociální požadavky tzv. „žlutých vest”. Nižší zdanění, pozastavení některých nepopulárních opatření… 

Zkrátka takové, aby to na naše publikum zapůsobilo pozitivním dojmem. Že jako mladý, ale úžasný evropský státník vyslechl hlas svého lidu, onu „velkou národní debatu”, moudře pokýval hlavou a velkoryse daroval Francouzům vše, co bylo v rozumných možnostech jejich státu.

Některá media si k tomu neodpustila citovat i tu jeho nabubřelou chválu dosavadní politiky: „Položil jsem si otázku: Měli bychom skoncovat se vším, co bylo dosaženo v posledních dvou letech? Vydali jsme se špatným směrem? Jsem přesvědčen o opaku….” Takže, jinými slovy: jedeme dál, kočárem černým kol bílých skal… Což je vidět i z toho, že jako hlavní cíl do budoucna, pro,  „nové dějství naší republiky”, si Emanuel Macron stanovil „navrátit lidem víru v pokrok”. Asi tím myslel gender, islamizaci a ekošílenství, které ti venkovští zabedněnci se žlutými vestami stále ne a ne přijmout a ocenit.

 

 

Ale to není pro nás, středoevropany až tak důležité. To ať si s ním řeší Francouzi. Nás se týkala jeho zmínka o Shengenu. Zmínka nenápadná a většinou medií (záměrně) opomenutá. Podle listu Le Figaro prohlásil: „Musíme hluboce restrukturalizovat naši migrační politiku,” a vzápětí konkretizoval, jak by si to představoval.  Po obvyklých obecných řečech o revizi pravidel Schengenu, do toho šlápl naplno. Je prý, podle něj nutné,  redukovat počet států v Schengenu. „Už nechci státy v schengenském prostoru, které říkají „jsem tady”, pokud jde o svobodu pohybu, ale „nechci být tady”, pokud jde o sdílení břemene.” (zde a zde).

Ano, chápete správně. Jde o kvóty. A o odpor států V4 k nim. Tvrdé jádro eurozóny, a zejména pak „jádro jádra”, tedy novou smlouvou provázané Německo s Francií, nic nezapomnělo, ani se nic nového nenaučilo. Výhrůžky vyhozením ze Schengenu, dříve jen naznačované, teď znovu sílí a nabývají na intenzitě. Přesto, anebo právě proto, že je před eurovolbami. A to, myslím, není úplně špatná zpráva.

Za prvé to dalším lidem otevře oči ohledně toho bruselského spolku. O čem že je ta „jejich” demokracie. A také, jak je to vlastně s tou islámskou invazí. Když „jim”, Bruselským,  stojí vnucení kvótovaných muslimů za všechny ty nevyhnutelné  politické problémy a za faktický krach jakýchkoli zbytků přitažlivosti Unie mezi obyvatelstvem střední Evropy.

 

 

Za druhé to politiky V 4 zažene do kouta, kde se budou muset zaseknout. Ve vzdoru, ať chtějí, či nechtějí. Protože volbou kvóty, nebo šup ven ze Schengenu, budou postaveni před akutní hrozbu politické sebevraždy.

Za třetí, nám to dává jakousi únikovou možnost. Částečného vypadnutí, bezbolestného oddělení od ohniska nákazy. Protože exit, jak je vidět na příkladu Británie, učinilo Bruselské politbyro natolik neschůdným, že se o to nemá cenu oficiálně pokoušet. Ovšem odchod ze Schengenu by nám vrátil možnost ochrany naší hranice a započal proces fyzického i politického oddělování od vznikajícího chalífátu. Bez oficiálního rozloučení s Bruselem. Za to zdržení dopravců a turistů na hranicích stojí. Šlo to před EU, půjde to i teď.

Za čtvrté pak, by vyhození V 4 ze Schengenu mohlo být, a patrně i bylo, počátkem další destrukce molochu EU. Akce vedou k protiakcím, nátlak ke vzdoru, hrozby k neposlušnosti … To, co si někteří politici představují jako vícerychlostní Evropu by vést k rozpadu a postupnému přechodu na bilaterální model spolupráce mezi zeměmi. Jako kdysi.

Díky, Emane. Díky za upřímnost, otevřenost. A za další hřebík do rakve té slavné Únie.

Zdroj (1)

 

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

5 komentářů

 1. Laco napsal:

  Pjakin prednedávnom hovoril, že je naplánované z krajín V4 urobiť Rakúsko-Uhorsko, ku ktorému sa neskôr pridá Fínsko (asi kvôli silnejšej jazykovej turkizácii). Ja dodám, že to plánované Raksko-Uhorsko má vytvoriť koridor od Baltického po Čierne more, aby sa nespojili ruské suroviny a nemecké technológie, lebo by vznikol taký silný spolok, ktorý by dnešní páni sveta nedokázali ovládať. A Macron asi tiež počúval Pjakina.

  • Lekno napsal:

   to spojenie uz je realizovane. nemecka automobilka otvorila novy zavod v rusku.
   auto, ako pr, podpisal fixkou putin a ceo automobilky

 2. jirik napsal:

  5G se začíná formovat….
  Národní bezpečnostní rada Velké Británie údajně umožnila čínské společnosti Huawei se částečné zúčastnit vytvoření sítě 5G v zemi. Zpráva se objevila na pozadí obvinění ze strany Spojených států, že Huawei je zapojen do špionáže ve prospěch čínské vlády.

  https://sptnkne.ws/mssz

 3. jirik napsal:

  Čoraz viac obyvateľov EÚ začína byť presvedčených, že je potrebné vlastniť zbraň na vlastnú ochranu a ochranu vlastnej rodiny. Spoliehať sa na politikov nemá význam, všetky obete teroristických útokov sa spoliehali na to, že ich politici a polícia obránia. Mýlili sa. Politikov zaujíma v prvom rade ich vlastná bezpečnosť, o ktorú sa nemusia obávať, pretože ich strážia po zuby ozbrojení ochrankári z peňazí daňových poplatníkov. A ozbrojení Európania nie je to, po čom európski politici túžia. Vlastných ozbrojených obyvateľov sa obávajú aj americkí politici, preto tie snahy demokratov zbaviť americké obyvateľstvo možnosti vlastniť zbraň.

  Portál Topwar informuje o rozčarovaní a kritike Nemecka nad jednostranným odstúpením Američanov od Dohody o obchodovaní so zbraňami. Donald Trump oznámil, že USA stiahnu svoj podpis zo Zmluvy o obchode so zbraňami (ATT)

  https://www.hlavnespravy.sk/usa-jednostranne-odstupuju-od-dohody-o-obchodovani-zbranami-europski-politici-nemilo-prekvapeni-europania-len-mozu-zavidiet/1740145

 4. Marek napsal:

  2019-04-26-VK-z-AERONETU-a-Vítek-ze-SVCS-komentují-události_160min.mp3

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..