Zemětřesení o síle 7.8 zasáhlo ruskou Kamčatku – USGS

Silné zemětřesení o síle 7.8 na ruském poloostrově Kamčatka způsobilo nebezpečí tsunami, které však nyní již pominulo, uvedl americký geologický výzkumný ústav a americké středisko pro tsunami v Pacifiku.

Zemětřesení udeřilo v úterý v 11:34  (2334 GMT v pondělí) asi 200 kilometrů od města Nikolskoje na ostrově Bering u poloostrova Kamčatka. Epicentrum bylo západně od Attu, nejzápadnějšího a největšího ostrova skupinky ostrovů nacházejících se blízko Aljašských Aleutských ostrovů.

Zemětřesení bylo velmi mělké, jen 10 kilometrů pod mořským dnem, což by zesílilo jeho účinek, ale bylo daleko od pevniny a nebyla zaznamenána žádná okamžitá hlášení, žádné ztráty nebo poškození.

Kamčatská pobočka ministerstva pro mimořádné situace v Rusku varovala, že by Nikolskoje mohly zasáhnout vlny až do výše 50 cm (1/2 / 2 stopy).

Americké výstražné centrum pro tsunami v Pacifiku předtím varovalo, že „nebezpečné vlny tsunami mohly zasáhnout pobřeží v okruhu 300 km (186 mil) od epicentra zemětřesení.“ Později však uvedla, že na základě všech dostupných dat hrozba tsunami pominula.

Zpočátku bylo hlášeno zemětřesení o síle 7,7, poté bylo revidováno na 7,4 a nakonec aktualizace ukázala sílu 7,8, což je velké zemětřesení, které je obvykle při zasažení země nebo její blízkosti schopné způsobit rozsáhlé a závažné škody.

Zemětřesení následovaly četné otřesy, včetně několika, které přesáhly stupeň 5 Richterovi škály.

zdroj: 1

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

25
Komentujte

avatar
10 Comment threads
15 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
tomáš marnýSysrajairilemikessska Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
julio
Host
julio

V týchto končinách sú zemetrasenia bežné, je to sopečná oblasť, i keď takto veľké nie sú pravidlom. Viac znepokojivé by mali byť opakujúce sa zemetrasenia v Montane, oblasti Yelowstonu (6.júla 2017, mag. 5,8).

mahonny
Host
mahonny

Nepanikárte, tie zemetrasenia sú pravidelné a boli aj väčšie a tisíce v jednom týždni.. Vulkán si len odprdkáva, bude trvať stovky rokov kým praskne, dvíha sa len pár cm ročne a gejzíry a hlavne to veľké jazero tlmý/ oddiaľuje výbuch.. Na wikipédií sa dočítate, že yellowstone vybuchol už mnohokrát nie len pred 650 000 rokmi.. ale 10 krát potom, samozrejme menšie erupcie. Je to len zastrašovanie ľudí, ako je napríklad: presún/ migrácia bizónov za potravou či praskajúce cesty, z dôvodu vysokej teploty podzemných vôd.. Komory nie sú až tak natlakované, ako „vedci“ tvrdia, predstavte si keby vyhlásili POPLACH.. vznikla by… Číst vice »

irile
Host
irile

Dnes i v Peru 6,4 st.
Něco divného se tady děje…Pozoruji to pár týdnů.
V noci není klid,velký rámus, jako když jezdí celou noc těžká obrněna auta,nemaji však odkud kam …
Snad jako by to šlo ze shora z nebe.
Černé mraky nad náma, že by něco schovavaly ?
Pozorujete někdo z Vás také noční zvuky neznámého původu?
( pokud to nejsou ty nově spuštěné vysílače na ovládání mysli…)

macko
Host
macko

Nie, sú to len halucinácie.. to chcel dosiahnuť tento systém tým neustálym manipulovaním počasia, potravín, vody, pôdy, vzduchu, vlnami a negatívnou energiou.

Počasie už nebude nikdy také ako predtým, nevieme rozlíšiť kedy sadiť a kedy zberať úrodu, nevieme rozlišovať klamstvo od pravdy, sme zmagorený.. čas sa blíži/ súženia 🙂

Sys
Host
Sys

Pozorovala, resp. slýchávala jsem minulý rok totéž. Bydlela jsem v místech dost vzdálených jak od železnice, tak od dálnice. Přesto byl v noci slyšet takový rachot, jako by několik hodin v kuse někde blízko projížděl nákladní vlak. Jindy jako by se v mracích přemísťovaly letky snad z celého světa. Někdy to vážně vzbuzovalo hrůzu.

mahonny
Host
mahonny

A počul to aj niekto iný okrem vás ? Prípadne keby to bolo počuť aj u zvierat (psov), tak tie by s istotou zavýjali ako zvykne od rozhlasu/ ozvien a pod.

Sys
Host
Sys

Ano, občas to vzbudilo i kamarádku, u které jsem bydlela. Kolikrát jsme vylezly ven na verandu a zkoumaly, odkud hluk jde a co to může být. V domácnosti byl pes i kočka. Těm to nevadilo. Psi nevyjí, když jsou na nádraží a projíždí vlak. Ani když letí letadlo. A ty zvuky byly téměř totožné, jen trvaly neuvěřitelně a nepřerušovaně dlouho. Ještě ve svém původním bydlišti v Praze jsem v noci denně slýchávala jiný zvuk. Tenkrát jsme si o tom psali na Osudu a bylo nás víc, co jsme to slýchávali, někteří i v hájence na samotě u lesa. Zvuky připomínaly… Číst vice »

Milan
Host
Milan

Žádné halucinace Irile nemáš!

irile
Host
irile

Děkuji za odpověď.Pozvala jsem si k tomu hukotu 2 kamaradky, staly jsme v noci na terase a poslouchaly odkud to může být.Jen mě napadlo hvězdné války,byla cerna obloha i v noci.
Trvalo to pet hodin,pak začal den …

Sys
Host
Sys

Jj, přesně tak, rovněž nás napadly hvězdné války 🙂
Začínalo to cca v 00.30 až v 01.00 hodinu a trvalo to minimálně do 3.00 hod.
Bůhví, co s náma provádějí za experimenty – viz má odpověď mahonnymu.

irile
Host
irile

Ne,mam halucinace a asi i moje dvě kamaradky,co tam staly se mnou a nekolikrat jsme vyšly v noci ven a zkoumaly jsme zvuky…
Jinak pracujeme ve zdravotnictvi,tak si zajdem na vyšetření .
Tu noc jsme měly službu 👽
A radeji nebudu popisovat, co se děje i jiné dny 😉,protože by to někdo nemusel unést.

Dita
Host
Dita

Irile, napiš o tom, všechny to zajímá,opravdu.
Často teď jsem unavená, jako kdyby někdo zapnul obří fén a vysával spolu s vodou z půdy i naši energii.
Dita

Sys
Host
Sys

Moc bych si přála vědět i jiné děje. V té záplavě nepovzbudivých dějů a informací mě už málo co překvapí.
Irile, prozraďte něco. On se sem do diskuze už stejně nikdo vracet nebude 🙂

Milan
Host
Milan

Takže moc rad bych poprosil nejen o vysvětlení pana Tomáše ale hypotéz je hned několik! Blíží se asteroid n říjnu a tak žádnou paniku! Nebo odhalení našeho mimozemského původu přichází a přijde kontakt! Co je spojeno s Naszca a nálezem původních obyvatel? Tajemství Amenti zda se tu mozaiku pravdive popsalo! Teď je čas a pokud to dává najevo i Schumanova resonance vypadá to na konec otrokářství a bestií ……

Milan
Host
Milan

Menší info mám ze máme sledovat oblohu kde zatím prý uvidime hodně flotil UFO

irile
Host
irile

Zitra v noci se sem pokusim ještě něco napsat.Dnes nestíhám.
Mám toho na několik knih…
Kontakty probíhají i v noci ve spánku.

Sys
Host
Sys

Díky, vrátím se sem 🙂

mikessska
Host
mikessska

Tak ten divný zvuk byl u nás slyšet taktéž. Není tak častý a je opravdu v noci, kdy je všude klid a ticho. Dálnici sice slyšíme a železnici také – ale to převážně v zimním obdobím, kdy se zvuk šíří rychleji. Jinak jsou tu lesy, které zvuky pohlcují. Seděli jsme s kamarádem u něj na zahradě, přijeli jsme z práce, cca kolem půlnoci a že si dáme pivko…seděli jsme cca asi hodinku a půl, když najednou odkudsi ten šílený, nepříjemný „hluk“. Kamarád ještě trošku špatně slyší, takže jsem jej musela upozornit na to, že bych ráda věděla odkud se bere.… Číst vice »

irile
Host
irile

Pry se tyto zvuky v nasi lokalitě vyskytuji častěji. Dnes mě o tom informovala kamaradka. Chci se s Vami podělit o jednu zahadnou akci. Konala se kolem Mikuláše r.2016. Meli jseme předvánoční přednášky a prodej ezoter.zboží. atd. Jeden den probehla instalace stánků.Druhy den mela být akce pro veřejnost. Tu noc po 1.h do 2.h se me stalo,ze jsem byla nekym,něčím… zbuzena.Otevrela jsem oči a pak zavřela a pred ocima mě běželo něco jako film, v rychlosti se promitala před očima neznámá pismena v různých geometrickych tvarech .jedno pismeno za druhým.Vzdy jsem jedno precetla,hned naskocilo dalších a další a tak to… Číst vice »

Sys
Host
Sys

Lidstvo se nechalo zatáhnout do velmi nečisté hry. Ta konspirace proti lidstvu je tak ohromná a dlouhodobě plánovaná (včetně variant A, B, C atd.), že ji lidstvo hodně dlouho nedokázalo odhalit. Teď, dá se říct, je odhalena, ale jen pro část obyvatelstva. A z té části jí část věří a část uvěřit nechce, zdá se jim to nemožné a nesmyslné. No, zdá se, že jsme jako celek propadli. Mamon nás ovládá, ztratili jsme jakékoliv hodnoty (mravnost, slušnost, solidaritu, národní hrdost atd., atd.) Jsme naprosto odděleni od přírody a jejích zákonů. A ztratili jsme pud sebezáchovy. Skáčeme na špek siosatankým návnadám.… Číst vice »

irile
Host
irile

Je to řízeno v jistém řádu.
Ovladani skrze pozlatka peněz,přesně tak sys.

Sys
Host
Sys

Já vím, ale tzv. GP je skupina lidí (vyvolených rodin), řídí svět tato skupina nebo i ona je řízena špatnými mimozemskými entitami?