Zhroucení mostu v Janově nebylo zhroucení – řidič kamionu mluví o explozi a tlakové vlně

Luciano Goccia přežil zhroucení mostu díky zázraku. Řidič kamionu řekl ve čtvrtek, že byl několik metrů odhozen tlakovou vlnou. Jeho kamion, vzdálený jen několik metrů od něho, byl skoro úplně zničen odpadávajícími troskami.

Luciano Goccia přežil zhroucení mostu v Janově díky zázraku. Řekl, že otevřel dveře svého kamionu, když byl pod mostem a uslyšel mohutnou explozi. Když se otočil, byl zasažen tlakovou vlnou a odhozen několik metrů dozadu na zeď domu.

 

Zrovna jsem přijel pod most, otevřel jsem dveře, abych vystoupil a uslyšel jsem výbuch. Když jsem se otočil, odletěl jsem vzduchem a narazil do zdi, vyrazilo mi to dech. Tlaková vlna, která mě odhodila, mi zachránila život. Byl jsem tam, v náklaďáku“, řekl Goccia s pohledem na jeho úplně zničený kamion.

Tlaková vlna mi zachránila život“

I přes zlomenou ruku se cítil překvapivě dobře, zvláště když pomyslíme na to, co prožil, řekl Ital. Při prozkoumání jeho zcela zničeného kamionu, který byl vyhrabán z trosek, řekl Goccia, že je pro něho stále těžké, aby se na svůj náklaďák podíval. Je pro něho nepochopitelné, že mohl přežít.

„Cítim se být požehnaný“, řekl Goccia a doplnil, že za normálních okolností projížděl přes most dvakrát až třikrát denně, jako součást své denní rutiny.

Při zhroucení mostu v Janově přišlo nejméně 39 lidí o život, 10 osob je stále pohřešováno. Čtyřproudý dálniční most, který spojuje přístavní město Janov s jižní Francií se zhroutil asi v délce 100 metrů do hloubky.

Chvíli předtím se přes město přehnala silná bouře. Očití svědkové k tomu hlásí nejméně jeden „oslnivý záblesk“, který uhodil do hlavního pilíře mostu. Mnozí odborníci však zpochybňují, že by uhození blesku nebo silný déšť vedly ke zhroucení mostu.

 

Společnost pro údržbu dálnic Autostrade per l`Italia potvrdila, že před neštěstím se na mostě posvěceném v roce 1967 a označovaném jako marod pracovalo. Povrch silnice před dvěma lety renovovaného mostu měl být přitom posílen.

Most byl kvůli probíhajícím stavebním pracím pod neustálým dohledem. Webové kamery kontrolního systému však dosud nebyly nalezeny.

Pro tadesco přeložila Marki

Zdroj: 1

S velkou pravděpodobností jde o útok pod falešnou vlajkou jako odplata italké vladě, že přestala přijímat migranty z Afriky, a jako varování pro jiné státy, kdyby dále vehementně odmítaly další migranty. Podobný útok pod falešnou vlajkou se odehrál 2. srpna 1980, kdy explodovala bomba na hlavním nádraží v italské Bologni za účelem sesazení italské vlády. Dodnes jde o největší teroristický útok v Itálii spáchaný po 2. světové válce a jeden z největších útoků v západní Evropě.

 

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

18
Komentujte

avatar
14 Comment threads
4 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
16 Comment authors
martin jeřábekmariankosnacAchelopjuliusjosef Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší
Upozornit na
sibolet
Host
sibolet
jirik
Host

Zatímco Itálie a Francie přitvrzuje v povinném očkování dětí, studie vědkyně Antonietty Gattiové a farmaceuta Stefana Montanariho došla k závěru, že vakcíny obsahují nebezpečné a toxické těžké kovy.
https://www.casopis-sifra.cz/nova-studie-potvrzuje-obavy-vsechny-vakciny-obsahuji-toxicke-latky-tezke-kovy-ktere-poskozuji-imunitni-system/

jandera
Host
jandera

U mostů ze zavěšenou mostovkou se může stát, že praskne lano, rozhoupá se, ale že bude rozlámán hlavní pilíř a to jako hlavní příčina spadnutí mostovky je opravdu více než nepraděpodobné, zkrátka další 11.září, kdy 3 „letadla“ naletí do 3 budov, ale zhroutí se 4 podle stejného scénaře.

Lekno
Host
Lekno

nenarazili, najdi si dokumenty. ziadne lietadla neboli

jandera
Host
jandera

právě ty uvozovky „letadla“, ale i tak je to jedno, pravda nikoho nezajímá, jediné co je fakt „Akcie italské firmy Atlantia, která je matkou společnosti Autostrade per l’Italia spravující zřícený janovský most, zahájily obchodování poklesem o 23 procent.“ Inu odstartovat finační kolaps se zase nepodařilo.

SUDETENFRANZ
Host
SUDETENFRANZ

JEN DOPLNIM,NA MOSTĚ BYLO 50 KAMER ,VŠECHNY ZÁZNAMY ZMIZELY……

Ludmila
Host
Ludmila

Jak to víte?

SUDETENFRANZ
Host
SUDETENFRANZ

NO V BLESKU TO NEPSALI, ABER DEUTSCHE ALTERNATIVE DIE HAT GESCHRIEBEN

Maroš
Host
Maroš

Mimo témy, ale nemám kam – novinka!
Dokument CZ – Riziká zberu osobných údajov – Velký brat sa díva
https://www.youtube.com/watch?v=tv4JEiEhXAk

JardaRetarda
Host
JardaRetarda

radšej aj naďalej vehementne neprijímať kriminálnikov !!!!!

Lekno
Host
Lekno

hrozi zasamovrazdenie svedka 🙁 ? mozno ho lokalna …fia ochrani.

Libena
Host
Libena

no tak se mi moje prvni myslenka potvrdila…Prvni, co mi blesklo hlavou, kdyz jsem se tu zpravu dovedela
„Nekdo to shodil“…

Adam
Host
Adam

Dle mého akce CIA. Deep state stále žije.

josef
Host
josef
julius
Host
julius

Me je to fuk. Ja tam nebyl a tak nevim co je pradva a co nesmysl.

Achelop
Host
Achelop

na inej stránke som už vyjadril podozrenie, že to bol úmyselný čin, keďže sa Taliansko prieči EU…

mariankosnac
Host
mariankosnac

Okrem iného mohlo to byť i tou rekonštrukciou. Nebolo by to prvý krát čo sa nejaký most zrútil či zhorela budova práve po rekonštrukcii.

martin jeřábek
Host
martin jeřábek

Také jsem psal na fcb v momentě jak ten most spadl, že to není normální a čekal jsem kdy vyplavou na povrch data co za tím vším bude..jako s požáry v Řecku https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1813430098773252&set=pcb.1813334528782809&type=3&theater&ifg=1