ŽIVĚ z Berlína: Před sídlem AfD propukly protesty

ŽIVĚ z Berlína: Před sídlem AfD propukly protesty

 

Stoupenci protiuprchlické a protiunijní Alternativy pro Německo (AfD) mohou slavit. Strana získala asi 13 procent hlasů, což je nebývalý úspěch. Straně blahopřála k volebnímu výsledku i šéfka francouzské nacionalistické Národní fronty Marine Le Penová. Ne všichni jsou však z úspěchu AfD takto nadšení. Stoupenci krajně levicového uskupení Antifa v ulicích Berlína proti AfD silně protestují.

Zatímco AfD může ve velkém slavit, před berlínským sídlem strany bublá hněv. Levicoví radikálové dávají jasně najevo, že se jim ani trochu nelíbí vstup krajní pravice do dolní komory německého parlamentu. Přišli proto před sídlo AfD a svou nelibost dávají jasně najevo. Policie na celou demonstraci dohlíží. Těžkooděnci udržují pořádek.

„AfD je spolek rasistů,“ skandují podle deníku Die Welt demonstranti před centrálou strany v Berlíně. Ozývají se také výkřiky „táhněte pryč“ nebo „rasismus není alternativa“. Stojí přitom za pozornost, že se neprotestuje jen v Berlíně. Křik namířený proti AfD zní např. také z Frankfurtu nad Mohanem.

Zdroj: 1

Mohlo by se vám líbit...

1 komentář

  1. Petr napsal:

    Zajímavé. Jaký je průměrný věk demonstrantů? Velmi mladí. Byli vůbec volit? Asi mají jinou alternativu. Jakou to neříkali.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

eight − six =

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílet

Líbil se vám tento článek? Sdílejte jej se svými přáteli!