Známý lék proti bolesti „zabijí více lidí než heroin nebo kokain“

Masově vyráběný farmaceutický lék proti bolesti zvaný tramadol, který je každoročně předepisován milionům pacientů, zabije víc lidí, než heroin a kokain dohromady.

Podle jednoho z předních patologů Severního Irska je tento lék jeden z nejnebezpečnějších medikamentů na světě.

Zpráva zveřejněná na serveru Thehealthawareness.com říká, že jenom za minulý rok bylo v Severním Irsku zaznamenáno 33 smrtí spojených s užíváním léku tramadol.

Mezi nimi byla i 16 letá dívka nebo 70 letý důchodce.

Nemyslím si, že si lidé uvědomují, jak potencionálně riskantní je braní tramadolu.

Možná proto, že je to lék na předpis – a lidé jej považují za bezpečný. – PROFESOR JACK CRANE, STÁTNÍ PATOLOG SEVERNÍHO IRSKA.

Tento lék na bázi opiátu je používán k léčbě středně silné až silné bolesti a dostupný by měl být pouze na předpis – v roce 2014 byl překlasifikován na ilegální bezpředpisový lék třídy C.

Protidrogoví aktivisté však tvrdí, že stále více a více lidí se obrací na černý trh.

 Profesor Jack Crane promluvil o svých obavách ze smrti dalších lidí, pokud nebudou přijata naléhavá opatření a učiněn zátah na černý trh.

Chce, aby byla data o tramadolu znovu aktualizována a tentokráte byl přeřazen do třídy A.

Profesor Crane se tento měsíc setká s hlavním představitelem zdravotnictví v Severním Irsku a bude žádat změnu.

zdroj: 1

raja: Tento lék je dostupný i v České republice. Nejznámější lék s účinou látkou tramadol je Tramal. Prodává se také pod názvem Ultram, Tramal retard, Tramadol Vitabalans, Tramadolor. Existuje jak ve formě tabletek tak i injekčního roztoku. Lék se váže na μ-opioidní receptor a funguje též jako selektivní inhibitor zpětného vychytávání serotoninu = zvyšuje dostupné množství serotoninu. Jeho užívání tedy může vést k serotoninovému syndromu (předávkování serotoninem). Lidé jej často kupují přes černý trh, který funguje i u nás, a tímto nebezpečným lékem řeší naprosto banální věci, nebo jej používají i bez zdravotního důvodu. Cituji z článku ČT:  „Existují indicie i výpovědi závodníků o jeho rozšířenosti v posledních letech, a to přesto, že pro jeho použití neexistoval zdravotní důvod. Tramadol má přitom závažné vedlejší účinky.“ Samozřejmě lék způsobuje závislost.

Výsledek obrázku pro tramal

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

13
Komentujte

avatar
5 Comment threads
8 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
Gibi GibsonxditjirikJaraMarcela Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Jara
Host
Jara

TRAMAL-tramadol je pouze na lékařský předpis…ůdajně tlumící silnou bolest. Je ale velmi návykový. Vím,že byl velmi rozšířený i u mládeže, zejména u studentů.Měl uklidňovat,odstraňovat stres,odvádět od potíží.Byl používán jako první ,,Náhražka Drog“ a to ve velké míře se rychle rozšiřoval,nejen u ,,nemocných“,ale taky ilegálně mezi mládeží.Rozšiřovali jej černí dileři a zejména u nás,v okr.Nový Jičín cikáni. Romové měli ,,své“ lékaře,ale i jiné…co tuto návykovou látku rekordně rychle předepisovali,zejména romům ( jež velmi trpěli silnými bolestmi všeho druhu)…Cikáni tak u nás prodávali 1dcl roztoku Tramalu za 500 Kč,který však lehce dostali v lékárně zdarma,za lék.předpis ! Pojišťovna uhradila 700 -800 Kč… Číst vice »

Marcela
Host
Marcela

Děkuji za komentář. Uvědomila jsem si proč můj syn spáchal sebevraždu . Taky se hodně změnil. Doktoři mu nechtěli operovat páteř, že je to neoperovatelné, měl velké bolesti, tak mu raději psali několik let Tramal.

Jara
Host
Jara

Ahoj Marcelo.Na Mozek-Mysl a páteř je vyvíjen velký negativní tlak. Cituji Mudr Muldaševa: ,,v páteři je ukryt Mozek Vody,v oku pak,ve sklivci se koncentrují Emoce. Neposkvrněná DNA člověka je dobře ukrytá už v zárodečné struně,pozdější páteři Člověka…“

dit
Host
dit
dit
Host
dit

Výzva k aktualizaci textů SPC/PIL: tramadol – riziko hypoglykemie

http://www.sukl.cz/vyzva-k-aktualizaci-textu-spc-pil-tramadol-riziko?highlightWords=tramal

dit
Host
dit

V České republice jsou registrovány následující léčivé přípravky obsahující tramadol: Apo – Tramadol/Paracetamol 37,5mg/325mg, Coluda 37,5mg/325mg, Dialgon 37,5mg/325mg, Doreta 37,5mg/325mg, Doreta 75mg/650mg, Foxis 37,5mg/325mg, Mabron, Mabron Retard 100, Mabron Retard 150, Mabron Retard 200, Mabron 50 mg, Medracet 37,5mg/325mg, Moax Drops 100mg/l, Noax Uno 100 mg, Noax Uno 200 mg, Noax Uno 300 mg, Partramec 37,5mg/325mg Protradon, Protradon 100mg tablety, Tradef 50 mg tbl eff, Tralgit, Tralgit gtt., Tralgit Orotab 50 mg, Tralgit SR 100, Tralgit SR 150, Tralgit SR 200, Tralgit 100 inj, Tralgit 50 inj, Tramabene, Tramabene 100 injekce, Tramabene 50 tobolky, Tramadol Mylan 100 mg, Tramadol Mylan… Číst vice »

dit
Host
dit
dit
Host
dit

ještě dodám ohledně EMA-Slovenská vláda dnes v Bruseli podala oficiálnu žiadosť o presídlenie Európskej agentúry pre lieky (EMA) z Londýna do Bratislavy.
http://www.hlavnespravy.sk/fico-slovensko-v-bruseli-podalo-oficialnu-ziadost-o-presidlenie-agentury-ema/1082248

dit
Host
dit
dit
Host
dit

Možná proto Fico tak couvá…v příjmu mloků, eura jsou eura

dit
Host
dit

Fico: Slovensko v Bruseli podalo oficiálnu žiadosť o presídlenie agentúry EMA do Bratislavy

jirik
Host
jirik

Taliansky parlament včera 28. júla definitívne schválil povinné očkovanie detí do veku 16 rokov. Tento krok má byť bojom proti antivakcinačným trendom v spoločnosti
http://www.hlavnespravy.sk/taliansko-napriek-masivnym-protestom-schvalilo-novy-povinny-ockovaci-program/1084098
V rámci nového zákona budú musieť rodičia v Taliansku v predškolských zariadeniach predložiť dôkazy o vakcinácii svojich detí, inak týmto deťom nebude povolený zápis do škôlky. Rodičia školopovinných detí budú v prípade neočkovania čeliť pokute až do výšky 500 eur. Nový očkovací program zahŕňa 10 povinných očkovaní, medzi ktorými sú očkovania proti záškrtu, tetanu, osýpkam, mumpsu, rubeole a kiahniam. Bude sa týkať všetkých detí do 16 rokov.

Gibi Gibsonx
Host
Gibi Gibsonx

som po ťažkej havárii, mám zničenú chrbticu ( fraktúry 10 ich stavcov). neoperovateľné. Tramal som jedol cca rok po havárii, jediný ktorý mi zaberal. po upozornení lekára, že je návykový, som ho ihneď vysadil a dnes fungujem úplne bez liekov proti bolesti ( aspoň viem, že ešte žijem) prognóza hovorila, že v roku 2000 budem na vozíku, je 2017 a som plne mobilný a občas si aj zabehám. tým že som tento prostriedok proti bolesti vysadil a naučil sa s bolesťou žiť, ma prinútilo prispôsobiť svoje pohybové aktivity k danému stavu. pravdepodobne si telo dokázalo s týmto stavom poradiť.