Zprávy ze světa – 14.3.2019

— Evropský parlament přijal usnesení, v němž vyzval k zastavení projektu Nord Stream 2, přičemž tento dokument podpořilo 402 zákonodárců. Proti tomuto usnesení hlasovalo 163 poslanců a 83 poslanců se zdrželo hlasování.

Rezoluce, která je nezávazná a byla předložena lotyšským poslancem v březnu, také vyzývá k uvalení nových sankcí na Rusko a omezení přístupu Moskvy k finančním prostředkům a technologiím, a také k tomu, aby země nebyla strategickým partnerem.

 

Jak je napsáno v textu dokumentu, projekt Nord Stream 2 údajně zvyšuje závislost EU na dodávkách plynu z Ruska a ohrožuje energetickou politiku bloku a jeho „strategické zájmy.“ odkaz

— Americké letouny typu 737 MAX 8 čelí téměř celosvětovému zákazu využívání vzdušného prostoru po smrtící havárii v Etiopii, která si vyžádala životy 157 lidí na palubě. odkaz

Rusko se stalo poslední v řadě zemí, které dočasně uzemnilo Boeing 737 Max 8, uvedla dnes ruská Federální agentura pro leteckou dopravu.

— Tajemný prstenec kosmického prachu byl objeven jen 77 milionu km od Země. Dříve se vědci domnívali, že Merkur, malá, skalnatá a neplodná planeta (57,9 milionu km od Slunce a zhruba 77 milionu km od Země), byla prostě příliš blízko ke hvězdě a vytvořla pás kosmického prachu, který pochází z rozpadajících se asteroidů, komet a hmoty, které existovaly i při vytváření sluneční soustavy.

 

Astrofyzikové z Námořní výzkumné laboratoře ve Washingtonu D.C. náhodou narazili na pozorovatelnou stopu kosmického prachu, který tvoří prstenec kolem Merkuru široký téměř 15 milionů km a snaží se vyvinout nové techniky výzkumu sluneční aktivity pro účely dalších prognóz. odkaz

— Od roku 1990 bylo v polských církvích sexuálně zneužíváno duchovnimí až 400 nezletilých dětí, uvedla dnes zástupkyně statistického institutu polské katolické církve, citujíc výsledky nedávného vyšetřování církve. odkaz

„Doprd*le! Rusové hackli Instagram & Facebook?“ Lindsay Lohan zuří … v ruštině! Lindsay Lohan (americká herečka, 32 let) si je „jistá,“ že velcí zlí Rusové hackli sociální sítě Facebook a Instagram, které byly ve středu na nějakou dobu v některých částech světa mimo provoz. Jaký je nejlepší způsob, jak s nimi bojovat? Proklít je v jejich rodném jazyce, samozřejmě, pod tweetem RT.

„Ne, když vás Rusko hackne. To není legrace. Toto je skutečný svět, napsala herečka „Mean Girls“ v komentáři zveřejněném RT na Twitteru během největšího výpadku Facebooku, který za posledních deset let FB utrpěl. odkaz

 

— Zajímavé je, že o vraždě slovenského novináře Kuciaka píšou i New York Times. Slovenský podnikatel je obviněn z vraždy novináře Jána Kuciaka. Několik měsíců před jeho vraždou obdržel Ján Kuciak znepokojující telefonní hovor od jednoho z nejvýznamnějších podnikatelů na Slovensku. Pan Kuciak napsal více než tucet článků o podnikateli Marianovi Kočnerovi, které popisovaly způsob korupčního jednání umožněného jeho spojením s policií a státními zástupci.

— Čínské vedení je v globálním měřítku oblíbenější než to americké a rozdíl se v posledních letech zvětšuje. odkaz

vybrala a přeložila tereza 

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

7 komentářů

 1. jirik napsal:

  Evropská komise ve středu informovala o tom, že je Česká republika jedinou zemí na světě, které se podařilo zbavit afrického moru prasat. Na klid je však zatím příliš brzo – tato nemoc totiž sužuje ostatní státy EU. Jak Sputniku prozradili ve Státní veterinární správě, stále zde existuje riziko opětovného zavlečení nemoci.

  https://sptnkne.ws/kWbE
  „Veškeré kroky byly průběžně konzultovány s ostatními zainteresovanými subjekty (myslivci, místními samosprávami, akademiky, asanačními podniky), nelze nezmínit spolupráci s hasiči či policií. Postupně bylo Státní veterinární správou vydáno takřka 40 mimořádných veterinárních opatření. Pomocí pachových a elektrických ohradníků byla například vymezena tzv. vysoce riziková oblast. Později byl za přísných podmínek s ohledem na biologickou bezpečnost postupně povolován lov a odchyt divočáků. K motivaci lovců k intenzivnímu odlovu a vyhledávání uhynulých kusů bylo použito vyplácení zástřelného a nálezného,“ vysvětlil.

 2. jirik napsal:

  Britští poslanci ve čtvrtek večer schválili návrh vlády na krátký odklad termínu brexitu. Původně se brexit měl uskutečnit 29. března.

  Návrh podpořilo 412 poslanců, zatímco 202 hlasovalo proti. Schválit odklad budou muset i zbylých 28 členů Evropské unie.

  Dle schváleného návrhu v případě, že do 20. března parlament schválí dohodu s EU, která již však byla dvakrát většinou poslanců odmítnuta, termín se má přesunout z 29. března na 30. června. Pokud parlament dohodu neschválí, tak bude nutné mnohem delší odložení brexitu.
  https://sptnkne.ws/kWbP

 3. jirik napsal:

  Rozsáhlá vojenská operace v syrské provincii Idlib je nepřijatelná, neboť může způsobit humanitární katastrofu, řekl ve čtvrtek zástupce generálního tajemníka OSN pro humanitární otázky Mark Lowcock.

  https://sptnkne.ws/kWcv

  když RF, Sýrie, Turecko,…. začali čistit tuto část Sýrie……

 4. jirik napsal:

  Americký časopis, ktorý písal o tom, že všetci hipsteri vyzerajú rovnako, použil ako ilustračné foto snímku bradatého muža vo flanelovej košeli a čiapke. Jeden muž sa však na nej spoznal a pohrozil časopisu žalobou. Ako sa ale nakoniec ukázalo, článok bol mimoriadne pravdivý a muž na fotke nebol dotknutý hipster
  https://www.hlavnespravy.sk/mohli-najst-lepsi-dokaz-hipster-hrozil-casopisu-zalobou-za-pouzitie-jeho-fotografie-v-clanku-ktory-tvrdil-ze-vsetci-hipsteri-vyzeraju-rovnako-na-fotografii-vsak-nebol/1695171

  vyždímat z kohokoliv penízky za jakoukoliv cenu……

 5. jirik napsal:

  „Ten, kdo prohraje, platí,“ píše německý časopis Focus Online o dárcovské konferenci ohledně Sýrie. Časopis zdůrazňuje, že Německo vyčleňuje na obnovení země miliardy, zatímco Rusko neplatí „ani cent“.

  https://sptnkne.ws/kW66

 6. jirik napsal:

  Situace v Afganistánu –

  Událost se odehrála v provincii Orúzgán na jihu Afghánistánu. Podle dostupných informací na konvoj americké armády a afghánských speciálních sil nejprve zaútočili afghánští vojáci v domnění, že se jedná o Talibán.

  Americká jednotka palbu opětovala a přivolala na pomoc letectvo, které zcela zničilo základnu afghánské armády. Až po útoku se zjistilo, že proti sobě ve skutečnosti stáli spojenci.

  Ve čtvrtek incident okomentoval mluvčí americké mise v Afghánistánu Bob Purtiman:

  „Působíme ve složitém prostředí, kde nepřátelé nenosí uniformy a používají ukradená vozidla, aby útočili na vládní síly.“

  Americké síly se domnívaly, že na ně útočí nepřítel a americké letectvo zničilo stanoviště afghánské armády. Při náletu zemřeli nejméně dva afghánští vojáci a dalších devět bylo zraněno. Celkem na základně, kterou Pentagon označuje za kontrolní stanoviště, bylo 17 lidí.

  Mluvčí Pentagonu seržantka Debra Richardsonová pro New York Times událost vysvětlila „válečnou mlhou“, což popisuje situaci, kdy válčící strany nemají přehled o tom, co se děje na bojišti. Dodala, že v blízkosti místa události u města Tarinkot probíhal boj s povstalci.

  „USA v sebeobraně provedly přesně mířený útok na lidi, kteří stříleli na americko-afghánské síly,“ vysvětlila mluvčí.

  V říjnu to bude přesně 18 let od doby, co v Afghánistánu začala nejdelší válečná kampaň Spojených států v dějinách. Loni Pentagon uvedl, že roční náklady na válku v Afghánistánu dosahují 45 miliard dolarů.

  Tento týden Spojené státy oznámily, že se jim podařilo vypracovat definitivní návrh rámcové dohody o ukončení války v Afghánistánu.

  Podle ní Tálibán a afghánská vláda mají zahájit vnitropolitická jednání o politickém uspořádání a příměří a musí spolu bojovat proti terorismu. Samotná dohoda však zatím uzavřena nebyla.

  Zdroj: snews.com
  https://cz.sputniknews.com/svet/201903159444581-americane-omylem-rozbombardovali-spojeneckou-zakladnu-v-afghanistanu/

 7. jirik napsal:

  Umělé robotické včely do deseti let

  Predstavte si svet, kde včelie robotické roje dronov letia z kvetov na kvetinu, aby zachytili peľ? Môže sa to stať realitou. Monsanto už pracuje…

  Existencia včiel je ohrozená. Zodpovedá za to znečistenie životného prostredia a najmä zvýšenie pestovania transgénnych plodín, ktoré potrebujú veľké množstvo pesticídov. Tak, v poslednom desaťročí, množstvo kolónií včiel zmizlo, udalosť, ktorá predstavuje nebezpečenstvo pre poľnohospodárstvo a ľudskú spotrebu, pretože včely produkujú dve tretiny opelenie z ovocia a zeleniny, ktoré skončia v našich pokrmoch.

  Monsanto Beeologics – ktorý už monopolizoval trh transgénnych semien, vlastní patenty na pesticídy – reagovalo na genocídu včiel a organizuje ako náhradu, použitie robotických včiel. Tieto budú kontrolovateľné ako malé bezpilotné lietadlá a okrem starostlivosti o umelé opelenie ,v čely roboti by mohli byť použité aj pre vojenskú kontrolou a dopravy.

  Projekt bol silne podporovaný a financovaný americkou vládou, ktorá, miesto uloženia moratória a obmedzenia používania pescitidov – radšej hľadala riešenia v oblasti počítačového inžinierstva.

  Podľa vedcov môžu byť umelé včely používané za menej ako desať rokov. Napriek tomu, že selektívny potenciál dronov ešte stále nie je dokončený, predovšetkým zostávajú pochybnosti o ekonomickej udržateľnosti rozsiahleho umelého opeľovania…
  https://sk-sk.facebook.com/ChemtrailsSK/
  http://vool.cz/44qC0

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.