Zprávy ze světa

— Uživatelé Facebooku a Instagramu hlásí výpadky těchto sociálních médií v částech USA, EU. „Problémy s fungováním Facebooku jsou pozorovány od 11:56 východního pobřeží USA,“ uvádí se ve zprávě. Většina zpráv pochází od uživatelů v severovýchodní části USA, na Filipínách, v Evropě, včetně Spojeného království a Nizozemska, jakož i některých latinskoamerických zemí, jako je Brazílie a Peru. Problémy s Instagramem byly poprvé hlášeny ve 12:00 hod. odkaz Řekla bych, že se na těchto sociálních sítích vyskytlo tolik „nevhodných“ příspěvků, že je třeba je hromadně promazat. Až soudruzi službu opět nahodí, smazání „nevhodných“ příspěvků se svede na technické potíže. Jak jednoduché ….. 

 

— V Maďarsku běží od února kampaň proti migrační politice EU, tři měsíce před volbami do Evropského parlamentu, a v Bruselu vyvolala vztek. Prezident Evropské komise, který je na plakátech zobrazen, ji označil za „lži“ a požadoval, aby strana maďarského premiéra Viktora Orbana byla vyloučena ze středopravicové Evropské lidové strany.

Maďarská pro-vládní média a státní televize pokračovaly v kampani s plakáty, kde se objevil úsměvný prezident Evropské komise Jean-Claude Juncker spolu s Georgeem Sorosem. To rozzuřilo úředníky EU, uvádí Reuters.

Tento krok, který poukazuje na blízkost Junckera a Sorose, je obviňuje z podpory nelegálního přistěhovalectví tím, že ukládá povinné kvóty pro uprchlíky a nebere v úvahu právo členských států EU na bezpečnost hranic a údajně plánuje jednodušší proces udělování víz a platby přistěhovalcům. odkaz

— Americké vojenské letadlo bylo spatřeno nad územím Ruska. Provádělo pozorovací let nad ruským územím v rámci Smlouvy o otevřeném nebi. Boeing OC-135B Open Skies s číslem 61-2670, letectva Spojených států amerických, byl spatřen nad Komsomolskem na ruském Dálném východě v 6:15 hodin ráno. odkaz

 

— Vědci varují, že bezdrátová sluchátka mohou představovat riziko vzniku rakoviny a naléhají na Světovou zdravotnickou organizaci, aby jednala.

Až 250 výzkumných pracovníků apelovalo na členské země WHO a OSN a upozornilo je na škody, které u lidí byly vědecky zjištěny i při minimálních elektromagnetických vlnách, včetně nárůstu volných radikálů a buněčného poškození.

Navzdory obrovské popularitě bezdrátových sluchátek, jako jsou AirPods a Samsung Galaxy Buds, kterou v posledních letech získávají, výzkumníci stále více vyjadřují znepokojení nad škodlivými účinky, které mohou mít na lidské zdraví.

 

Zařízení, která využívají technologii Bluetooth, což je typ elektromagnetické vlny (EMF) přenášející data, jsou v nebezpečné blízkosti vnitřní lebky uživatele a doslova se o ni třou. odkaz  No to je mi novinka, že elektromagnetické vlny přímo u hlavy poškuzují mozek …..

— Prezident Trump před chvílí oznámil zákaz letů Boeing 737 Max. Trump oznámil, že by nyní měly být stroje Boeing 737 MAX uzemněny, „dokud nepřijde Boeing s řešením”. USA byly poslední zemí, kde ještě mohly létat.

„Vydáváme nouzové nařízení, kterým zakážeme všechny lety 737 MAX 8 a 737 MAX 9 a letouny spojené s touto řadou,” řekl Trump. odkaz Mám takový pocit, že Chazarská mafie má ohledně letadel nějaký plán.

vybrala a přeložila tereza 

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

9 komentářů

 1. jirik napsal:

  Akcie boeingu
  https://www.kurzy.cz/akcie-usa/boeing-co-6999/

  Akcie Boeingu padají, ale zatím ne fatálně. Pomáhá jim postoj amerického Úřadu pro letectví a do jisté míry také samotného prezidenta Trumpa
  https://www.fxstreet.cz/zpravodajstvi-102011.html
  ———

  Ten plán by mohl být vydělat dostatek peněz na pádu akcií Boeingu!

  • tereza napsal:

   Nebo si zase „půjčí“ letadlo, přemalují ho a pokusí se o útok pod falešnou vlajkou. Stejně jako u malajského letadla.

 2. qido napsal:

  Facebok blokuje na SK vsekty prispevky na kandidata Harabina, nedaju sa komentovat ani zdialat, staci napisat Harabin a FS odmietne prispevok uverejnit, to je demokracia od FS!

 3. jirik napsal:

  Do tejto oblasti podľa EP zapadá aj regulácia spoločností pôsobiacich v oblasti sociálnych médií, služieb doručovania správ a webových vyhľadávačov. Spoločnosti aktívne v tejto sfére by mali byť zodpovedné za rýchle odstraňovania systémových falošných správ, pričom zodpovedným orgánom by sa malo umožniť zisťovanie totožnosti autorov a sponzorov politického obsahu.

  https://www.hlavnespravy.sk/ep-chce-zintenzivnit-boj-proti-nepriatelskej-propagande-nepravdivym-spravam/1697748

  Europoslanci vyzvali členské štáty Európskej únie, aby zvážili vytvorenie právneho rámca na celoeurópskej i medzinárodnej úrovni na riešenie hybridných hrozieb.

 4. jirik napsal:

  Mezinárodní společnost Kaspersky Lab objevila dosud neznámou chybu v operačním systému Windows, která by mohla hackerům umožnit přístup k síti nebo k zařízení potenciálních obětí. Taková informace se objevila na internetových stránkách dané společnosti.

  https://sptnkne.ws/kVZs

  Aby kybernetičtí útočníci mohli využít této slabiny v systému, naprogramovali speciální program exploit (program využívající danou chybu pro provádění útoků, pozn. red.). Ten byl zaměřen na operační systémy Windows 8 a Windows 10. Kaspersky Lab zdůraznila, že tato chyba hackerům umožňovala získat plný přístup k napadenému počítači.

  Předpokládá se, že tuto „trhlinu v systému“ pravděpodobně využily nejméně dvě skupiny zločinců k provádění cílených útoků.

  Dané informace o zranitelnosti systému byly předány společnosti Microsoft. Ta následně vydala aktualizaci svých operačních systémů.

 5. jirik napsal:

  MZV USA uveřejnilo další referát o situaci s dodržováním lidských práv ve světě. V referátu můžeme najít informace prakticky o každé zemi, s výjimkou samotných Spojených států.
  https://www.state.gov/documents/organization/289365.pdf
  https://sptnkne.ws/kVZQ

  Britští poslanci převážnou většinou odmítli návrh druhého referenda o vystoupení z Evropské unie. Proti návrhu hlasovalo 334 poslanců, zatímco podporu získal pouze 85.
  https://sptnkne.ws/kVZP

 6. Korina napsal:

  Hloupé lidstvo a zkorumpovaní politici to nevypadá na nějaký vzestup vědomí do páté dimenze.

 7. jirik napsal:

  Telegram získal 3 milióny nových ľudí počas výpadku Facebooku
  https://zive.azet.sk/clanok/138879/telegram-ziskal-3-miliony-novych-ludi-pocas-vypadku-facebooku/
  Na významný prírastok upozornil samotný šéf Telegramu Pavel Durov prostredníctvom vlastnej siete. Taktiež dodal, že ich služba poskytuje skutočné súkromie a neobmedzený priestor pre všetkých.

  https://globe24.cz/svet/53465-ruskym-uradum-se-nelibi-popularni-socialni-sit-telegram-ale-zatim-odolava – z roku 2018

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.