Zřejmě se stal zločin a to jak podle státního práva Švýcarska, kde k němu došlo, tak i podle státního práva ČR

…..dostali jsme rozbor celé situace, čeho se vlastně dva „odvážní“ a asi dobře podplacení reportéři z česka dopustili. Naskýtá se otáz…

17:54

 

Buď půjdou ti dva do tepláků, nebo žijeme in US Protectorate Bohemia and Moravia
Situace je jasná. Zřejmě se stal zločin a to jak podle státního práva Švýcarska, kde k němu došlo, tak i podle státního práva ČR, pod jehož jurisdikci oba podezřelí patří. Jde o redaktory Slonkovou a Kubíka, kteří ve službách Seznamu.cz navštívili ve Švýcarsku duševně nemocného syna předsedy české vlády, představili se mu jako novináři a požádali jej o rozhovor.
Potud tedy vše v pořádku, až na malý detail. Neřekli mu, že celý rozhovor budou natáčet na kameru, umístěnou v brýlích jednoho z redaktorů, což je v případě, že s tím všichni účastníci debaty nesouhlasí, jak nám prozradil americko-český novinář Erik Best, podle článku 179
švýcarského trestního zákoníku nezákonné, a pachateli takovéhoto činu hrozí až jeden rok odnětí svobody nebo pokuta.
Ale nejen to. Podle článku 186 švýcarského trestního zákoníku je trestem za tzv. neoprávněné vniknutí až tři roky ve vězení či pokuta. Jestli se ovšem za neoprávněné vniknutí dá označit vstup pod falešnou záminkou s úmyslem dopustit se protiprávního jednání, např. nahrání soukromé konverzace bez souhlasu všech zúčastněných, je už věcí státních zástupců a soudů.
A l e p o z o r! Zveřejnění protizákonně získaných informací je ve Švýcarsku trestným činem podle článku 322 s až tříletým trestem odnětí svobody nebo pokutou.
K tomuto zveřejnění, jak všichni víme, s obrovským celostátním a dokonce i evropským třeskem došlo, došlo i k nezákonnému natáčení rozhovoru redaktorů Kubíka se Slonkovou se synem předsedy vlády na kameru, a zřejmě došlo i na neoprávněné vniknutí s úmyslem dopustit se protiprávního jednání (nahrání soukromé konverzace bez souhlasu všech zúčastněných). Takže podle práva Švýcarska, na jehož území se přečin Slonkové a Kubíka proti švýcarskému právu stal, jednali oba jmenovaní na území Švýcarska proti švýcarskému právnímu řádu a nebylo by tedy od věci, aby stanuli před švýcarským soudem.

Ale pochopitelně nejen tam. Hlavně by je měl hnát k zodpovědnosti český stát, protože i podle českého zákona 101/2001 na ochranu osobnosti je protizákonné nahrát soukromou konverzaci, pokud s tím všichni její účastníci nesouhlasí. A navíc, jak nám v těchto dnech prozradila advokátka Klára Samková, nelze takto získané informace zvřejńovat a lze je jenom předat státním zástupcům nebo policii.
Čehož samozřejmě jak Kubík se Slonkovou, tak Seznam cz ani v nejmenším nedbali, protože cíl, který měli před očima, byl příliš oslnivý na to, aby na nějaké právní pitomosti, jež s ním souvisejí, třeba i jen na vteřinu pomysleli. Vždyť už se blížil Státní svátek 17. listopadu, kdy hlavně studenti, v historii záměrně nedovzdělaní, vyjdou do ulic, budou shromáždění, projevy, průvody, takže svou informaci o setkání se synem předsedy vlády pěkně pár týdnů pozdržíme a vyrukujeme s ní – a to s veškerou možnou parádou – na veřejnost až těsně před tímhle svátečkem. Ať je to všechno ještě správně horké a třaskavé, darebáků i blbců, co jsou ochotni udělat binec, se v Praze najde vždycky dost, spřátelená média to rozmáznou, a není boha, aby to už tentokrát neprasklo a Babiš nezmizel ze Strakovky a Zeman z Hradčan.
A budou pak spokojeni všichni ti poslanci, obklopující ve sněmovních lavicích Kalouska, Fialu, Bělobrádka, Bartoše a Gazdíka, co předevčírek nebo kdy uspořádali v poslanecké sněmovně hotové ovace americkému ministrovi Mattisovi, co přijel do Prahy orodovat za to, aby atomovou elektrárnu v Dukovanech nepřestavoval nikdo jiný než krachující Westinghouse. Protože tady jde o miliardy dolarů – a právě kvůli nim se všechno, o čem tento článek je, událo. Pro ty dolary jeli Slonková s Kubíkem do Švýcarska, kvůli nim bude dnes v Praze binec a kvůli nim se dnes mezi sebou pereme jako vzteklí psi.
A zásluhou těch dolarů se nejspíš zapomene i na to právo, české i švýcarské, na které Slonková, Kubík a Seznam.cz tak opovržlivě vyplázli jazyk.
Lubomír Man

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

12
Komentujte

avatar
8 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
10 Comment authors
mariankosmacAdamtomáš marnýj...Dracon Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší
Upozornit na
Linea
Host
Linea

Myslím, že oba novináři si užívají svých několik dnů slávy a oba švýcarští protagonisté – Andrej i jeho matka – by na ně měli podat žalobu. Viděla jsem to video a je to neomluvitelný zásah do soukromí. Podle mě podrazácký, hnusný a nepřijatelný…

alena
Host

snad ten Babiš tu žalobu podá, je to hnusácký.

mariankosmac
Host
mariankosmac

Inak ako tajnou nahrávkou to proste nejde. Tak potrebovali nejaký dôkazový materiál a nikto vám úprimne hovoriť do mikrofónu nechce! Inak by ľudia ani nemuseli veriť že títo dvaja ,,odvážny novinári“ Babišovho syna fakt našli. Ale je to nezákonné a špinavé. Niečo podobné robil tuším Matovič a myslím že ani nebol potrestaný len mu hrozila pokuta.

kalia
Host
kalia

Seznam jsem měla ráda (protože jsem byla zvyklá na email), ale v posledním roce to jsou už druzí novináři ze Seznamu, kteří svým „povoláním“ útočí. Už delší dobu pomalu přesouvám svůj mail ze Seznamu pryč, ale jde to pomalu, protože tam toho mám hodně. Nahrávat někoho skrytou kamerou a pak to použít v celosvětových médiích – k tomu se raději ani nevyjadřuji (jen pokud by dotyčný člověk byl fakt unesen a vězněn, tak by „účel světil prostředky“ = mu pomoci, ale v takovém případě měli nahrávku předat co nejrychleji=ihned na policii, pokud mu chtěli pomoci). Protože když to rozmáznou na… Číst vice »

Tauri
Host
Tauri

Oba to jsou reptouši, co jinýho čekat…

ČESKÝ LEV
Host
ČESKÝ LEV

poslat tu holotu,do arabských emirátů 🙂 tam si s pisoárky DOVEDOU HUMÁNNĚ PORADIT :)))) 🙂

Dracon
Host
Dracon

Seznam posílal na lidi a i na mě v minulém roce policajty a také mi vypisoval jejich hacker jako že jsou BISKA a rozesílám informace ohrožující bezpečnost státu a všem těm, kdo to ode mne budou sdílet hrozí až deset let v krimu – no nemějte ten milý seznam rádi, je to hnízdo drconiánských satatnistů.
Potom mi ukradli po zrušení mailu mou identitu a mým jménem šířili všem mým ujradeným kontaktům bludy o hodných uprchlících apod. – hnus, velebnosti, tahle parta zločinců, plivu před nimi na zem!

j...
Host
j...

Nemá policie sama dát podnět k trestnímu stíhání v tomto případě Kubíka a Slonkové? Není to její povinnost ze zákona? Není to podle skutkové podstaty trestní čin?

mariankosmac
Host
mariankosmac

Pokiaľ malý Babiš s mamou nepodajú žalobu tak s tým vlastne súhlasili a riešiť to nikto nebude, počítám že Slonková s tým plešounom z toho vyjdu bez trestu. Použili okuliare s kamerou ktoré mal novinár na nose, teda Babišovci okuliare videli a mali sa dovtípiť že sú s kamerou 🙂

trackback

[…] V prípade beztak hyenistického atrakcionistického a bulvárneho skutku novinárov z www.seznam.cz Kubíka a Slonkovej (zastal sa ich, ako som vopred predpokladal, Newsroom a Luboš Rosí) došlo zrejme k trestnému skutku; hoc je Andrej Babiš stíhaný v kauze Čapí hnízdo, novinársky hon na osobu jeho syna nemožno kryť verejným záujmom, pretože A. Babiš mladší nie je verejne činná osoba a skrytou kamerou bolo prelomené jeho osobné základné právo na ochranu súkromia. A to je dobrý dôvod pre podanie trestného oznámenia ním samým, aj jeho matkou alebo kýmkoľvek, vrátane podnetu zo strany jeho otca, tak, ako v prípade 6-tich trestných oznámení na organizátorov protestov v inej veci… V danom prípade by som… Číst vice »