„Zrušme přímou volbu prezidenta republiky,“ hřímá předseda ODS Fiala

Zrušit přímou volbu prezidenta se musí politickým pletichářům líbit a budou o to usilovat bez ohledu na názor občanů – voličů. Kdyby se při téměř všech prezidentských volbách nepletichařilo, tak by asi přímá volba prezidenta ani nevznikla. Kontrolního chrousta vypustil předseda ODS Fiala a snaží se rozvinout veřejnou diskuzi. Možná příští „demonstrace“ na Letné již bude proti přímé volbě prezidenta. Prezident prý nechce vyměnit ministra kultury, který poukázal na podivné finanční praktiky s veřejnými financemi v rezortu kultury. Místo, aby se celý podivný tok peněz šetřil, tak vyhodíme toho, kdo na to upozornil. Nic nového, v České republice, to je bohužel běžná praxe. A mohu o tom napsat celou další knihu.

 

 

Jaké další eso má ODS ještě v rukávu? Možná, příště to bude zrušení voleb do parlamentu. Že vlastně žádné volby nejsou třeba, že je to drahé a daňové poplatníky stojí každé volby stamiliony korun. Možná navrhnou, aby se o poslanecké posty losovalo. Nakonec v „losovačce“ mají tradiční strany praxi. Nebo se mohou poslanecké posty třeba „dražit?“ To je jedno, hlavně ať nám do toho občané nemluví…

To vše možná ještě nastane. Ušetříme veřejné finance na volby a ušetříme voliče od zklamání, „koho jsme si to vlastně zvolili“.

Již delší dobu očekávám, kdo první vypluje s návrhem zrušit přímou volbu prezidenta. Očekávala jsem, že to budou, všem dobře známe naše milé tradiční demokratické strany ODS, nebo ČSSD. Nebo někdo další? Komu vadí přímá volba prezidenta? Občanům – voličům určitě ne!

 

 

Vnímá ODS, že více než polovina senioru nedosáhne na průměrný důchod? Vnímají „demokratičtí“ politici, že 70 % pracujících občanů nedosáhne na průměrnou mzdu?! To Vám opravdu nevadí? Vám nevadí rozkradený stát, ale vadí vám přímá volba prezidenta.

Věřím, že to voliči vnímají. Věřím, že to u voleb všem těm, rádoby demokratickým stranám spočítají.

Ing. Alena Vitásková – Předsedkyně Institutu AV

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

2 komentáře

  1. Vladislava napsal:

    Pochybuji, většina voličů je naprosto pitomá (tedy omlouvám se) a volí neustále stejné strany.

  2. Maroš napsal:

    Ad „Zrušme přímou volbu prezidenta republiky“ a „Prezident prý nechce vyměnit ministra kultury“ = kto ovláda rezort kultúry = informácie, históriu a svetonázor – a manipulatívne médiá – ovláda status quo nekrvavou cestou! Teda ak sa otvára táto cesta – ide o stav, že protistrana si je vedomá toho, ako niekto ovláda zblbnutých voličov a nevyhovuje jej priama voľba zblbnutými voličmi a chce to zmeniť na „voľbu“ prezidenta skorumpovanými poslancami! To je len o tom – ktorá cesta sa zdá byť schodnejšia.

    Lebo „Demokracia je najhorší spôsob vládnutia“ /myslím Rockeffeler/ – lebo stále treba hýbať s tými blbými ovcami tak, aby si to ani neuvedomovali. Čisto súkromne – totalitka sa mi „páči viac“ – tam človek vedel čo je čo – toto oblbovanie je 100 x horšie ako dostávať po papuli!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..