Zvěrstva minulé americké vlády vylézají napovrch. Tak tohle je něco neslýchaného. Bývalí politici promlouvají

…..bývalí politici začínají pomalu promlouvat, aby se lidem otevřeli oči a viděli, kdo a co jsou lidé v amerických vládách. Všichni by patřili na popraviště, přesně tak, jak to udělali oni s mnoha lidmi, dětmi, vládami a ještě se tomu smáli….

09:54

Bývalá americká ministryně zahraničí řekla, co bylo skutečným cílem invaze do Iráku

Skutečným cílem americké invaze do Iráku v roce 2003 bylo svržení Saddáma Husajna, nikoliv ustanovení demokracie. Uvedla to bývalá americká ministryně zahraničí Condoleezza Riceová, která rovněž působila jako prezidentova poradkyně pro národní bezpečnost v letech 2001 až 2005.

„Nešli jsme do Iráku, abychom tam přinesli demokracii. Šli jsme do Iráku, abychom svrhli Saddáma Husajna… Jednalo se o bezpečnostní problém,“ uvedla Riceová během své přednášky v Brookings Institution ve Washingtonu.

George Bush mladší a Tony Blair
© Sputnik/ Dmitry Astakhov

Dodala, že USA neměly v úmyslu použít vojenskou moc pro ustanovení demokratického režimu ani v Iráku v roce 2003, ani v Afghánistánu v roce 2001. „Nikdy bych neporadila prezidentu Bushovi, aby použil vojenskou sílu proto, aby přinesl demokracii do Iráku nebo Afghánistánu,“ vysvětlila Riceová.Riceová rovněž přiznala, že populistická hnutí, jež se vytvořila za poslední dva roky v USA a v západní Evropě, jsou výsledkem protestu milionů lidí proti elitám, jež ignorují jejich obavy z otázek, jako je například volný obchod a neomezená migrace.

Zdroj (1)

Mohlo by se vám líbit...

Komentujte

5 Komentáře zapnuto "Zvěrstva minulé americké vlády vylézají napovrch. Tak tohle je něco neslýchaného. Bývalí politici promlouvají"

avatar
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
jirik
Host
jirik

V důsledku leteckého útoku koalice vedené USA na osadu na severovýchodě Sýrie zahynulo pět pokojných obyvatel, oznámila Al Jazeera s odvoláním na nejmenované zdroje.

Podle informace televizní stanice zasadily letecké síly západní koalice údery po předpokládaných pozicích teroristů v městečku El Kuriya nedaleko Dajr az-Zauru.

Bylo také oznámeno, že přede dvěma dny v důsledku nočního náletu na vesnici Es Salahiya na severu Rakky zahynulo 11 civilistů včetně čtyř dětí.

Pentagon dříve prohlásil, že 352 pokojných obyvatel se stali oběťmi leteckých útoků západní koalice v Sýrii a Iráku. https://sptnkne.ws/ewef

jirik
Host
jirik
Největší zájem je o ledviny. Libanonský obchodník kšeftuje s orgány uprchlíků. Pomáhám jim, říká http://vool.cz/mlXU1 Abu Džafár je úspěšným libanonským obchodníkem. Neprodává však na trzích ani nemá svou firmu. Živí se nelegálním prodejem lidských orgánů. Největší poptávka je podle něj po ledvinách, není pro něj ale problém sehnat i lidské oko. Obchod s orgány vzkvétá hlavně od té doby, co do sousední země utíkají před válkou syrští uprchlíci. Džafár se za způsob, jak si vydělává peníze, nestydí. Bejrút – „Už teď toho lituji,“ říká 17letý syrský uprchlík a ukazuje záda omotaná obvazem zašpiněným zaschlou krví. „Nechtěl jsem to udělat, ale… Číst vice »
jirik
Host
jirik

Konečně jsme se s Donaldem Trumpem dočkali konkrétní koncepce! Po osmi letech Ameriky s Obamou v čele, kdy neexistoval jakýkoliv koncept nejen pro USA a Evropu, ale i pro Střední východ! Obama dovedl svět téměř k nenapravitelné katastrofě.
http://www.rukojmi.cz/clanky/3897-americky-vitr
– Yekta Uzunoglu –

Michaela K.
Host
Michaela K.

Proč asi potřebuji všude demokracii ? 🙂

jirik
Host
jirik
Kongres USA publikoval rezoluci, kde se hovoří o úspěchu Marshallova plánu při obnově Evropy po druhé světové válce. Američtí kongresmeni si myslí, že tento politický kurz země starý 70 let je dnes pro zemi aktuální jako nikdy předtím. V roce 1947 navrhl tehdejší ministr zahraničních věcí USA George Marshall plán na ekonomickou záchranu Evropy díky tomu, že bude obnovena evropská ekonomika a průmysl a budou se rozvíjet obchodní vztahy s evropskými zeměmi. Program zanikl ve druhé polovině 60. let. Republikán Dana Rohrabacher připravil rezoluci, kde zmínil úspěch ekonomické politiky Marshalla a zdůraznil, že její principy jsou současnou zahraniční politiku USA… Číst vice »

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílet

Líbil se vám tento článek? Sdílejte jej se svými přáteli!