Žijeme ve lži! Toto video by měli všichni vidět a sdílet! Nemám slov, širte dál!

Zamysleli jste se nad tím, CO celý den děláte? Co děláte dny, měsíce i roky? Celý život? Možná lepší otázkou je PROČ to vlastně děláte. Proč každý den vstáváte v 7 hodin ráno, jedete někam, kde děláte něco, co 80% lidí nebaví, pak jedete nakupovat,…Jezdíte s tím košíkem a „sháníte potravu“, jako zombíci. Probudili jste se někdy z ničeho nic v obchoďáku, rozhlédli se a uviděli všechny ty prázdné výrazy, bez výrazu, bez naděje…jenom Chained to the rythm. A zeptali jste se v tu chvíli sami sebe….“Proč to všichni děláme?“.

Po nákupu jedete domů, kde vám zbytek dne řvou děti nebo musíte uklízet a vařit….pak znovu uklízet a znovu vařit. Pak do práce. Děti do školy, dětem úkoly, sledování televize. Co potom ty děti, ty ani za 8 hodin práce nedostanou zaplaceno. Jsem jediná, kdo tento podivný svět nedokáže pochopit a možná ani nechce? Vždyť je to k pláči. Nemluvě o tom, jak ničíme sami sebe a svoji planetu.

Následující článek a video jsou naprosto pravdivé a trefné. Probuďte se lidi, všichni musíte cítit, že tu něco s námi a se světem není v pořádku…..

raja

Aktualizace 20. 8. 2017:

Za nedlouho vyjde pokračování tohoto článku. Video je v němčině a právě se nachází ve stádiu překladu. Druhý díl již brzy!

 

Toto 8 minutové video mi vyrazilo dech. Je to, jako bychom již dávno přestali žít v realitě. Žijeme ve lži, která se již stala tak rozšířenou, že nevidíme, co se kolem nás opravdu děje. 

Uvažovali jste někdy nad tím, co je vlastně SVOBODA? Co to skutečně znamená?

Je definována jako moc nebo právo jednat, mluvit nebo myslet tak, jak chceme. Bohužel v dnešní společnosti máte sotva nějakou moc, právo k jednání je omezeno předem definovanými pravidly, které jsme slepě odedávna následovali.

Máme svobodu jednat tak, jak chceme? Nebo jsme jednali tak, jak nám bylo řečeno, a téměř celá planeta se řídí podle předem definovaného filmového scénáře zvaného život? Zvláštní, tento scénář způsobil, že jsme zapomněli samotnou definici svobodného žití. Probouzíme se, chodíme do práce, jíme a spíme.

Myšlení se stalo omezujícím hlavně proto, že je kolem nás tolik překroucených pseudopravd. Od školních učebnic k nepotřebým informacím, kterými nás krmí korporace a média po celém světě.

Svoboda se pomalu stává slovem, které se přizpůsobilo mnoho významům. Jak ubíhala desetiletí a pak staletí, slovo svoboda se vyvinulo do podoby k nepoznání.

Označuje se také za „stav, kdy nejsme uvězněni nebo zotročeni“.

Nicméně vězení a otroctví jsou všude kolem nás. Ve společnosti jsou přítomny v různých podobách, aniž by byli viditelné. Jsme uvězněni systémem, který vytvořili lidé, avšak který se stal zkorumpovaným a překrouceným, že se chováme, jako bychom ztratili vlastní rozum.

Říkáme, že ve společnosti panuje svoboda, protože máme domov, práci, auto, ale nakonec…všichni jsme uvízli na velkém ostrově vesmíru zvaném Země.

Je to, jako bychom byli po staletí klamáni až do takové míry, že jsme začali ospravedlňovat válku v zájmu svobody, i když je svoboda něco, co ve válečném stavu neexistuje a válkou jí ani nelze dosáhnout. Války jsou součástí systému.

Jak může existovat svoboda, když zde žije téměř miliard hladovějících lidí? Znamená to, že jsme se rozhodli to ignorovat?

 

Čtěte ZDE: Žijeme ve lži 2. díl!

 

Cítíte se svobodní?

Můžete pít svobodně vodu v přírodě, aniž byste se obávali, že je znečištěná? Že je otrávená? Můžete si brát potravu přímo z stromů a jíst ji, jak to kdysi dělali naši předkové? Vše kolem nás je kontrolované a jak to tak nyní vypadá, jako druh se nezdokonalujeme, pouze děláme společně práci, jejíž výsledek je vlastně k ničemu. Jenom tím živíme systém. Protože systém nás chce upracované, nemocné, bez důvodu k životu, který většina prací rozhodně nenabízí.

Toto video definuje a shrnuje všechno, v čem jsme jako společnost selhali. Je to kopanec k probuzení.

 

 

přeložila: raja

zdroj: 1

 

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

72 komentářů

 1. JanJohan napsal:

  Otázka zní: vybrali jsme si život v tomto těle,na této planetě,v tomto systému sami?A pokud ano,co se máme naučit právě zde v těchto podmínkách?

  • Marta napsal:

   … jen jestli nemáme sebrat odvahu žít svobodně v souladu s naší duší-přirozeností-jednoduchostí a jen tak být, existovat a třeba inspirovat…

  • acidjoe napsal:

   Ano, tento život jsme si vědomě vybrali sami. A řekl bych, že to není o učení se čehosi, ale rozpomínání, kým opravdu jsme.

  • .lak napsal:

   Já vím že ne a jako tedy fakt jsem se nudil což už teď říct nemohu nicméně klid z ničeho je peklo taky někdy menší než poslouchat moudra pomazaných hlav.

 2. Michaela K. napsal:

  Já to vnímám úplně stejně, jenže je dost těžké odtrhnout se, nebo možná ani nevím jak, protože systém je nastavený tak aby z něho člověk nemohl jen tak vypadnout a to je na tom děsivé. Mě se jednou v práci, kdysi, stala taková dost zvláštní věc, šla jsem mezi regály do zázemí a najednou mě v hlavě problikla taková zvláštní emoce „nic neexistuje“ a zmizela…měla jsem z toho husinu, do dneška na to vzpomínám co to mohlo znamenat.

 3. ditka napsal:

  Nie, nie ste jedina, kto tento svet nedokaze a ani nechce pochopit, vsetko silno vnima a cim dlhsie tu zije, tym menej chape ludi naokolo aj vo svete.. Je nas takych viac a citime to odmalicka a vekom sa to prehlbuje az do takej miery, ze je vazne problem to ustat a drzat sa ako tak nad vodou, lebo ten prud je prilis silny udrazt sa v pohode, mozog dava povely vydrz, prekonaj to, nic si z toho nerob, zi si po svojom, ale dusa akosi nema volu, je z toho nalomena.

 4. Pavel napsal:

  Kéž bych mohl vstávat v sedm 🙂 (vstávám v pět)………

 5. Ježovka napsal:

  Je to velmi pravdivé, ale bohužel z tohohle systému se lze jen těžko dostat.

 6. Jarmila napsal:

  Keď chcem spraviť niečo dobré napr.odstranit betón z terasy a nahradiť to zatravnovacmi a vysiat trávu…nasadit stromy a kríky kde sa len dá každý mi ukazuje na čelo ze mi sibe. Ze prečo chcem vycnievat z davu. Prečo majú všetci tak skornateny mozog??? Chcem z kvapky vytvoriť jazierko no poviem vám ze všetci mi ho vypúšťajú. Bude ti ťažké ale snáď niečo docielime.

 7. Macek napsal:

  Závidím Pavlovi, že vstává v pět. Já jako řidička autobusu vstávám o půl čtvrté a pak jsem 11 hodin ve stresu.

  • Janek napsal:

   Tak nefnukej a změn práci když tě to štve. Postav se tomu osklivemu systému… Ale to asi ne zase co? Ono je lepší si jen stěžovat a nadávat.

   • qvladka napsal:

    jj, stejně tak dobré jako šmahem kritizovat a prd vědět

  • Rocky napsal:

   Já vstávám kdy chci 🙂

  • .lak napsal:

   Mne retardi vyšoupli že se mne bojí ale to jasně není pravda a měl jsem jim udělat režii takovou jaký nejsem na hačá a respektovali by. Nicméně je to práce dost odpovědná a nezaplacená a když v zácviku mi jeden „dohled řekl zastav když za zatáčkou v úzké objížďce mi stojící auta dávala přednost a zamával na řidičku která se rozjela proti mne jedoucímu již za tak jsem nezastavil a strhnul jsem volant protože v autobuse mi stála plná ulička lidí a kdybych zastavil a tedy byto šlo tak by byli na hromadě a i když jsem jel 20 a kdyby se někdo zranil jak víš jde to za řidičem. Na boku autobusu jsem udělal rýhu od přenosné značky od nablblých silničářů v úzké vozovce obousměrný provoz a byl jsem za vola ale s takovým materiálem se fakt spolupracovat nedá a ani bych nechtěl.

 8. Luci napsal:

  Já si myslím že každý jsme svou duší volní, jsme tu připoutáni, musíme se tu inkarnovat, jako dítě do tří let jsme si ke své duši nejbližší a po smrti jsme s ní na několik sekund propojeni a poznáme celou tu pravdu proč tu jsme, ale přesto když tu právě teď jsme, tak ji neznáme. Neuvědomujeme si ji, ale na druhou stranu, poznávat se, propojovat se se svým duchem, to můžeme dělat nehledě na tento otrokářský systém. Půjde takhle každý, naše propojen lidské vědomy se bude měnit, změny budou přicházet, ale musíme se snažit kolektivně, i to že jeden z vás se zvedne a začne něco dělat, i to se do změny tohoto světa počítá, opravdu.

 9. Daisy napsal:

  Otroci a otrokáři, bylo to, je to a vždy to bude. Zkažená planeta plná nenávisti, závisti, sobectví a touhy po mamonu.

 10. peter napsal:

  ???ludia potrebuju byt pod vladou..inak by to tu vyzeralo strasne..dodnes by sme mozno lovlili ostepom zver…nie vsetko sa da pojat takto zjednodusene…sloboda je iluzia v dnesnej dobe..ale keby mali ludia skutocnu slobodu..dovolim si tvrdit ze ludstvo by zaniklo…samozrejme chce to dostojne podmienky a prava…ale system potrebujeme od podstaty

  • raja napsal:

   Svobodní lidé s plně funkční kapacitou mozku nepotřebují být pod nadvládou. Žijeme v systému, který nám umožňuje používat pouze 10% mozku. Navíc nás proti sobě poštvávají ti, co tomu tady vládnou – tedy šest padlých andělů a jejich lidští přisluhovači znýmí jako ilumináti, reptiliáni, atp. Sypou na nás oblbováky, abychom byli poslušní, dávají nám je do jídla, dokonce i do vody – známá firma jménem fluorid. Dokonce jsou uměle manipulovány dějiny, pravé dějiny zná jen hrstka lidí, protože všechny dokumenty jsou buď pečlivě střeženy, aby k nim měla přístup jen elita, anebo byly spáleny. Je toho mnoho….

   • Allex napsal:

    Souhlasím samé omezování … netoužím být pod něčí kontrolou …… Jsem svéprávný ale v dnešní době je to stále rozděleno nato kdo má prachy a kdo ne a to mě štve voda by měla být zadarmo a jídlo též jen chamtivci si potřebují namastit kapsu a pak umřou držgrešle …

   • Pavel napsal:

    Souhlasím „raja“ – svobodní lidé nepotřebují „krále“. Je to krásně popsáno i ve Starém zákoně, kdy Židé nepotřebovali krále a nechtěli jej. Ale jen do doby než poznali život v Egyptě. Tam zřejmě byl bohatý kraj a oni (ač migranti) se tam měli neskonale líp než kdysi u sebe doma v polopoušti. A s penězi a šperky a dalším majetkem, který bylo možno získat, přišla i touha jej mít, přišla závist, že soused nebo sousedka mají něco co já ne apod. Takže to co je dnes je paralelní (nebo odvozený a upgradnutý) systém otrokářství. Otroci nepracují z donucení, ale pro peníze a tak to je od dob Egypta. A vládnoucí elity (tím nemyslím ani Kalouska nebo Babiše) to mají zmáknuté – jak roste lidský duch a vědomí, tak stejně roste to ovlivňování o které píšeš, jinak bychom se asi vymanili z toho otroctví. Ale já si myslím, že již přichází čas se probudit. Jak to napsal Icke – „Lev se probouzí“. A ten lev jsme my sami.

   • Dan napsal:

    Ale to v článku je, rajo, prostě fakt, jenže z filosofického hlediska absolutní svoboda nikdy neexistovala, neexistuje a ani nikdy nebude, protože ani nemůže – člověk je determinován a přírodní zákony znemožňují, aby byl ve všem absolutně svobodný. A těch jen 10 % mozku současně (v jednu chvíli) využíváme proto, že to je dáno naší fyziologií, ne proto, že nám někdo zabraňuje využívat 100 % (kdyby to šlo, asi bychom to fyziologicky nevydrželi a zemřeli bychom). Mnohé z detaily z historie se zřejmě utajují, ale těžko můžeme tvrdit, že vše, co víme o historii, je lež.

  • Pepan napsal:

   Každá struktura má svou hierarchii a pravidla aby byla funkční. Funkční je, o tom není pochyb, hladem už se neumírá a o život se neklepeme. Zařazení každého jednoho člověka do struktury se děje podle zásluh a schopností, líbí se to komu nebo ne. Jaké schopnosti v té které době je potřeba na co nejsvobodnější život už je jiná věc, od hrubé síly se přechází k rozumu což je určitě pozitivní. Žádný učený z nebe nespadl a civilizace jako taková se učí a vyvíjí. Nevím zda je v předškolním věku nebo už v pubertě, ale určitě zraje.

 11. peter napsal:

  nikto ta nenuti..mas na vyber

 12. novinc napsal:

  je nás jak sraček proto to tak je a nebejt tech korporaci tak se uz davno žerem navzajem budme radi zato jak to je brzo příjde valčení a hlad

  • Pepan napsal:

   Ano, ze všech živočišných druhů jsme nejúspěšnější, tak jsme se přemnožili. Reflexivní potřebu přežít jsme po eliminaci nebezpečí „zvenčí“ začali uplatňovat mezi sebou, celkem logicky. Každý jedinec má zakódováno přežít a vyniknout. Obstát v přirozeném výběru. Bude to mít za následek pokles porodnosti, v nejvyspělejších krajinách se to už děje. Přestáváme generovat potomky na základě logické úvahy že neobstojí v životě podle představ které máme o důstojném životě. Důkazem toho je tento článek a souhasné reakce.

 13. Allex napsal:

  Netuším proč bych měl poslouchat někoho koho neznám … Na světě jsem abych si ho užil abych měl nějaký zažitek a ne jak píše Paní v práci kde mě to nebaví potom domů kde se neustále hádám se spolubydlícím dotoho stále nějaké problémy v rodině nechci to řešit netoužím potom mám chuť někam utéct. Někam kde nebude nikdo kdo mě nebude omezovat , proč někteří lidi udávaj trendy a lidi jak stádo ovcí jdou zanimi a když vybočíš si ten špatný když máš jiný či svůj nazor si špatný , to samé platí jak v Práci tak v rodinách které se naučeny a přecvičeny hloupíma mocipánama ale kdyby se každý pozastavil nad tím co dělá jak svůj život žije uvědomil si že toto není nic super tak by měl stejný názor jak ten muž ve videu … A já sním na 100% souhlasím …

 14. qvladka napsal:

  Děláme to jen a jen proto, abychom přežili. Od jednoduchých věcí k blahobytu. Nic jiné v tom není. nehledejte v tom žádné drama ani skryté tajemno.

 15. bANBUŠKOVÁ napsal:

  Mzšlenk krásná ale zatím utopie, stejné myšlení mého syna mého syna ale reál je jiný. Bez auta ani rána o jiných nemluvě F čemu je ten alibismus? pÓZA ZAUJMOUT!!!!!

 16. Jáchym napsal:

  A jako antibiotika a očkování nám dal kdo? Tenhle systém a díky tomu žijeme průměrně 80 let a ne 40. A další a další věci. Totální kravina nějakýho blba, kterej chce bejt chytrej.

  • raja napsal:

   Konkrétně očkování je koktejl, o němž kdybyste věděl, co obsahuje, tak byste si rozhodně rozmyslel, jestli jej necháte píchnout svému dítěti do žil. Jedna za povinných očkovacích vakcín pro miminka například převyšuje množství hliníku, jaké je pro člověka toxické, o 500%. Hliník je neurotoxin, takže asi chápete, jaký to na malé miminko může mít dopad. Očkování je jeden z důvodů, proč se neustále zvyšují počty autistických dětí. Ráda bych vám tu vypsala všechny důvody, proč je očkování špatné, ale raději vám doporučím samostudium, internet je toho plný. Přečtěte si příběhy lidí, jejichž dítěti očkování ublížilo. Co se týče antibiotik, jsou taky škodlivá, existují dnes již účinnější metody – nejlepší antibiotikum je koloidní stříbro.

 17. Deryl napsal:

  Strasna blbost!

 18. Elle napsal:

  …..moje ja si často krát dáva otázku“chcela by si sa narodiť v inej dobe ,na inom mieste?“a moje ja odpovie zakaždým,že určite nie.V každej dobe sa narodia ĺudia,ktorí chamtivosť,egoizmus a schopnosť vládnuť dostali do vienka a ja som šťastná,že ja som dostala možnosť sa vôbec narodiť ,neubližovať,nevyvyšovat sa nikdy nad nikoho,tešiť sa aj z tých najmenších maličkostí ……keby bol každý ako ja ,bol by raj na zemi,ale pokial sa budú rodiť vajčáci,ktori vedome škodia našej matičke Zemi,vedome ubližujú a zabíjajú nevinných ĺudí pre svoje blaho……ĺutujem tich,čo prídu po nás ? ?

 19. Adéla napsal:

  Je to strašné o takové věci vědět, cítit nechuť takhle žít ale přitom nevědět jak to všechno změnit..pocit bezmoci… Občas si říkám a postesknu, že bych chtěla žít na té planetce jako ve filmu Nadherná zelená

 20. James138 napsal:

  Poznam ten pocit, u mna trval asi tyzden.
  V skratke, neprajem NIKOMU
  Pocit ze kazdy koho mas rad a vsetko okolo teba je len v tvojej hlave.. v skutocnosti uplne sam.
  Nevravim ze to tak je, ale zmocnil sa ma neprijemny pocit z ktoreho som sa nevedel vymanit.. co je predsa horsie pre cloveka ako byt sam ?? A to myslim doslova…

 21. Pepan napsal:

  Nežijeme ve lži ale v nevědomosti. Svoboda je nejasný pojem, nabývám z článku dojem že je to „nicnedělání“. Nemyslím že by to byla oprávněná dedukce, reflex budovat, tvořit ( pracovat ) se vyvinul z pudu sebezáchovy, tvořit se ukázalo efektivnějším než se bránit případně sežrat jiným živočišným druhem. Z tohoto pohledu člověk nebyl svobodný nikdy, musel se starat o potravu a bezpečnost. Jednoznačně máme nejvyšší stupeň svobody v historii právě teď. Absolutní svoboda snad ani neexistuje, vylučuje ji už nutnost splupráce mezipohlavní na tvorbě a výcviku potomků. Ústupky a kompromisy začínajú právě tam a uvědomělé omezování vlastní svobody je stavebním kamenem splupráce. Svoboda je pochopená nutnost (Georg Wilhelm Friedrich Hegel).

 22. Čestmír napsal:

  Sledováním tohoto videa znečisťujete svět 😉 Musí se vyrobit masově spousta zařízení, aby byla cena nízká, típádem si lidé mohli dovolit koupit techniku, která jim toto video zpřístupní a techniku, která to video předtím vytvoří. Díky masové produkci potravin se nemusí miliardy lidí zabývat lovem, pastevectvím, úmornou prací na poli. Díky technologii nemusíte do lesa na soušky, nemusíte si tkát oděvy, pěstovat len… Díky internetu víte, jak žijí lidé jinde, jak myslí, jaké mají touhy. Díky technologii nemusíte svítit loučemi či svíčkami, nemusíte se bát, že vám pochcípá dobytek na nějakou nemoc, že nestihnete posekat obilí. Díky vědě, technologii dnes víte, že blesk není hněv bohů. Díky vědě a technice a dostupnosti vědeckých poznatků dnes dítě má víc vědomostí o světě, než nejchytřejší člověk před pár desítkami let. Lidstvo není ovládáno skupinou lidí- je ovládáno touhou zbohatnout

  • Milan P. napsal:

   Lidstvo je ovládáno silou bohatnout a za získané jmění si koupit ŠTĚSTÍ. Štěstí lze ale dosáhnout i s minimálními penězi. Národy a jejich lidé, kteří si zatím ještě mohou utrhnout banán, kokos či kukuřici k jídlu, ulovit zvíře k jídlu a oblečení a nedostat se při tom do basy jsou šťastní dokonce i zcela bez ničeho. Bez NETu, bez auta, bez Kauflandu za rohem. Ani my to nezbytně nepotřebujeme, ale je nežadoucí, abychom to věděli ! U nás dávala země brambory, řeky ryby, pole obilí, lesy zvěř, stromy ovoce stačilo málo a mohl to mít každý. Ale lidé spolu válčili jen proto, aby toho získali víc a víc. Místo práce na setí a sklizni pole chtěli moc a převahu nad druhými, aby to udělali za ně a pak ještě za to, co bylo dřív pro všechny dostupné za trochu vložené práce prodávali. Dnes to ti nejnenažraňejší dotáhli až k iluzi svobody a iluzi možnosti volby ! I za poslední poníze si každý z nás otroků systému dnes kupuje elektronické nástroje na snadnější řízení, kontrolu a omezování sebe sama.

 23. Reda napsal:

  Je jednoduché na všetko kydať .Vsetci vieme ,ze je to tak,ze je na prd…ale kde nam takéto články,videá ponúkajú nejaké riešenie?my sme sa narodili a musime nejako žiť …kto nam da správny návod ,ako veci dat do poriadku? A ak nieje,tak co?mam ist vyskočiť z okna,lebo moj život je tak bezutesny,aj s deťmi,ktoré som asi nemala mat?! Ak na nieco niekto príde a bude sa to dat zrealizovať idem s ním,a dovtedy mi neostáva iné ,ako sa tešiť z tych drobnosti života…

 24. Věra napsal:

  Autor článku je pravděpodobně „dodavatel“ pacientů do psychiatrických léčeben. Záměrně jim „naočkovává“ depresivní stavy a bezvýchodné situace. V jeho slovech nenajdeme jediné optimistické slovíčko.

  • raja napsal:

   Autor článku jistě nezamýšlel, abychom měli depresi. Avšak určitá data vyžadují uvědomění. Mě stav, ve kterém se lidstvo nachází, taky nedělá dobře, ale neřežu si kvůli němu každý den žíly. Optimistická slova se k tomuto článku nehodí, zlehčovala by jeho téma. Je důležité si tato data uvědomit. Uvědomit si, že to, kde se teď lidstvo nachází, není úplně v pořádku. Pokud tento fakt přijmeme, tak s ním potom můžeme něco dělat. Pokud před ním zavíráme oči, jakože takových lidí je spousta, tak s tím nic nenaděláme. Ve vědění je síla.

  • romča napsal:

   Dovolím ci citovať slová tm: „Pravda je krutá a bolí, ale oslobodzuje!“ veľmi rada tieto slová v poslednej dobe používam 😉

 25. Posledním lidem, kteří zřejmě přežijí energetickou krizi, globální oteplování planety a novodobé stěhování národů i války na této planetě, dávám dobu na přežití maximálně 1000 let!!! Budou to asi ti silnější, bohatší ale i ti prozíravější, kteří se zajišťují už prokazatelně nyní. Jejich konec je ovšem taktéž neodvratný. Všechno o co lidé momentálně lidsky usilují a o co se snaží, je do budoucna bezvýznamné a nicotné!!

 26. Radka napsal:

  Lidičky cožpak jste už zapomněli že existuje něco mezi nebem zemí. Náš pán a milující Stvořitel – Bůh. Všemohoucí , milující, spravedlivý a trpělivě čekající Bůh, který čeká až se probudíme a budeme se chtít změnit, začneme ho volat do svých životů a situací. Tehdy nám začne pomáhat a když se spojíme do jednoty, celé naší zemi.
  Bůh je láska, to nejsilnější co existuje a převyšuje vše jak na zemi, tak ve vesmíru.Chce nás zachránit, zbavit nás všeho zlého, dát nám ten vytoužený klid a pokoj v duší, zdraví, lásku finance, vše co potřebujeme. Tak aby jsme ty břemena nemuseli táhnout sami. Jen čeká až se k němu s pokorou obrátíme, začneme mu důvěřovat.To se teprve dějí zázraky a člověku se změní život. Je vedeny tou správnou cestou. Ano, finanční stránka je důležitá. Avšak někdy méně znamená víc a člověk je spokojenější, než když se pořád za něčím honí a v závěru zjistí, že prožil život jen prací a shonem .A třeba si ani nevšiml , jak krásná je příroda nebo pousmání druhého.

 27. Joťa napsal:

  Zas niekto objavil Ameriku! Nechce sa mi veriť, žeby si ľudia neuvedomovali súčasný život! Naozaj si autor myslí, že to vidí len on a poniektorí??? Žeby všetci ostatní boli tak zaslepení? Áno, tí, čo sú príliš materiálne založení, tým je jedno, čo bude po rokoch – hoci aj s ich potomkami, lebo si myslia, že všetko sa dá (a bude dať) kúpiť… Vidia len seba a nič viac. A naopak, tí, ktorým nie je ľahostajné, kam všetci spolu spejeme, s tým nespravia ničového nič! A niečo predsa – vyjdú na posmech väčšine, dehonestujúcej aj zdravé úsudky… Nespravíme nič, tak majme aspoň otvorené oči, aby sme videli, čo sa ešte vidieť dá a rozprávajme potomkom, aké to bolo nádherné, keď človek človeku bol človekom, keď sa v panensky čistej prírode dokázal za chvíľku zrelaxovať, napiť sa čistej vody z potôčika…

  • raja napsal:

   Věřte, že mnozí lidé tuto Ameriku ještě neobjevili…..

  • zdeněk540 napsal:

   Z vlastní zkušenosti….jsou lidé, kterým když dáš důkazy o tvrzení přímo „na tácku pod nos“ tak ti neuvěří a řeknou, že je to nějaká ptákovina. No a nebo pi…..
   A je jedno jestli je to nějaká silně atypická věc pro „běžné“ lidi nebo i něco jako týrání zvířat při velkochovu. Co oči nevidí to srdce nebolí, asi ?
   Ku neprospěchu lidí, je těchto jedinců velké množství.

 28. Ľudmila napsal:

  O akej slobode to tuna snívate??Keby každý robil čo chcel,tak už dávno sme všetci niekde v pekle.Úplná sloboda v akomkoľvek spoločenstve z pohľadu prežitia nieje možná.

 29. Viktor napsal:

  Tu sa vám dobre mudruje o systéme z tepla vášho domova, s internetom, istotou lekárskej starostlivoati. Ste len rovnakí konzumenti ako všetci ostatní, tak zbytočne nefilozofujte. Máte možnosť si kúpiť farmu, chovať tam zvieratá, pestovať si vlastnú pšenicu a zeleninu. To potom predať na trhu a z toho platiť účty, pretože účty platiť treba. Štát bez príjmov z daní nemôže fungovať, rovnako zdravotná starostlivosť na ktorú budete všetci skôr alebo neskôr odkázaný, takže platiť treba. Výsledkom bude, že aj ako farmám budete v práci od rána do večera a ešte zaplačete nad svojim pohodlným životom kedy ste mali kopu času vyplakávať nad chorým systémom

 30. KL83 napsal:

  Ani necitam dalej clanok a je mi jasne o com je. Toto som ja zbadal uz pred X rokmi este ako pubertak. Dalo by sa velmi o tom diskutovat. Ja som dospel za svoj zivot k jednemu vysledku. Osud je dany. Kto nam ho dava neviem ani pre aky ucel. Ale je to ako jedna pos.ata hra Sims na ktorej sa niekto velmi dobre bavi. A s tym hlupy ludia neurobia nic a ostatny co to vnimaju a citia, bohuzial len musia pretrpiet.

 31. Milan P. napsal:

  Školy i rodiny uči děti, jak se zařadit do systému. Jak se postavit mimo něj, nebo alespoň jen na okraj šíliciho proudu neukazují nikde. Snažím se to vysvětlit svým dospělým dětem, známým, kamarádům už roky při nejrůznějšiích přiležitostech. Asi jsem volil cizí slova, i když v mateřštině, že vůbec nechápou o čem mluvím ! Podstata toho filmečku řiká to samé, co se snažím šířit kolem sebe a odráží se to od většiny oslovených jak hrách od stěny nebo perla od svině. Většina to nechce ani slyšet !

 32. Renata napsal:

  Mnoho z nas tohle vsechno vi..ale? Proc se deje to vse cemu prihlizime?..katastrofy…terorismus…uprchlici…lidska krutost…To vse ma svuj duvod..nic netrva vecne! Nasi predkove byli vyspelejsi nez kdy budeme my..a kde jsou?.. My jsme v podstate primitivni civilizace ackoli mame vyspelou technologii…kterou pouzivame spatnym smerem…Jedine, co preziva na veky, je lidska hloupost a diky ni jsme tam kde jsme…prijde mi to jako karmicke kormidlo…nezbyva nez verit, ze dalsi generace nastoli jiny svet..bez touhy po mamonu

 33. Mirek napsal:

  Diskutovat a dohadovat se ničemu nepomůže. Jediná možnost v současném světě, je mít nadbytek toho, čím nás mocní udržují v systému – PENÍZE.
  Peníze nemají hodnotu, dávají moc. Pokud budeme vytvářet stále více a více bohatých lidí, bude mít stále více lidí možnost volby – zůstat v systému, nebo žít mimo systém.
  Vím, že spoustu lidí bohatství zlomí a zůstanou v systému, s tím, že si vytvoří vlastní mikrosystém. Přesto jsem přesvědčen, že cca 25 % lidí se díky bohatství dostane mimo systém. A to už je dost velké množství na to, začít postupně měnit svět.
  Nepomůže modlit se, meditovat, žít v pralese…. Jediným řešením je využít slabiny systému. A jedinou slabinou systému jsou peníze.
  Kdo tohle pochopí, dokáže najít cestu ven 🙂

  • raja napsal:

   To není pravda. Peníze naopak lidi v systému udržují. Čím více vlastníš hmoty a peněz, tím méně svobodý jsi. Ze systému se normálnímu člověku nepodaří dostat nikdy. Pouze tady může žít v lepších podmínkách. Peníze jsou důležité. Díky nim si obstaráme potravu, ale že se vymaníme ze systému díky bohatství je nesmírný blud.

 34. Latana napsal:

  Video mi nejde pustit, nemáte pls jiný odkaz? Díky

 35. Richard napsal:

  Příliš mnoho nekonkrétních slov a nesouvisejících výrazů… „Říkáme, že ve společnosti panuje svoboda, protože máme domov, práci, auto, ale nakonec…všichni jsme uvízli na velkém ostrově vesmíru zvaném Země.“ – Co ta věta má dávat za smysl? Jak souvisí svoboda a auto? Bla, bla, bla…
  „Jak může existovat svoboda, když zde žije téměř miliard hladovějících lidí?“ – A jak proboha souvisí svoboda s hladem lidí? Mají svobodu se množit; pak ale pochopitelně nemají dost prostředků k jídlu. Bal, bla, bla…

 36. Čiman Pavel napsal:

  Tak na to jsem už přišel davno cca 3roky a podniknul velkou změnu života. Nepodoruji rust ekonomiky a snažím se byt soběstačný.

 37. M napsal:

  Hmm .. a není to jen o strachu s tím něco udělat ???

 38. protonace55 napsal:

  Otázka zní: co je myšleno ve videu pod slovem „my“ ? Prý všechno to zlé na planetě jsme udělalimy.Kdepák, udělali to korporace,politici, a sionská elita.!!! Nás k tomu jen zneužili. Proto takové přebrané videa neberu v úvahu. Naročili je sionští filmaři.
  Pozn.: „nedejte se strašit!“

  • raja napsal:

   Omlouvá nevědomost před zákonem? Kdyby nebylo lidí, kteří sebou nechají manipulovat a žijí v nevědomosti, tak by elity neměli žádnou moc. Moc vychází z masy, z lidí. Když se lidé nechají ovládat, ať už nevědomky, neomlouvá to jejich činy. Každý takový člověk má na otrockém systému, ve kterém žijeme, svůj podíl.